Палаючий нікополець Гуденок представляє Україну на найепатажнішому фесті у світі

Палаючий нікополець Гуденок представляє Україну на найепатажнішому ...

Поки у Нікополі хтось трощить вогняні скульптури біля краєзнавчого музею, їх «хресний батько», а для деяких і рідний – В’ячеслав Гуденок – летить у США. Ще у червні разом із міською владою його команда проводила у нашому місті другий керамічний симпозіум вогняної скулптури «Скіфія. Скіф та Я».

А вже у серпні Гуденок їде представляти не просто Нікополь, а всю Україну на найепатажніший у світі фестиваль незалежного мистецтва «Burning Man» (США, штат Невада, пустеля Блек-Рок).

Разом з Олександром Овсянко, київським інжинером-будівником, а також групою підтримки наш майстер у межах фестивалю створить вогняну скульптуру від України.

Жити наша команда буде в укранському кемпі під символічною назвою Kurenivka. Приємно, що таким чином козацький дух розповсюдиться аж за океан. Аби українцям було легше знайтись та об’єднатися на цьому шаленому фестивалі, кожному пропонують взяти із собою прапор.
Аби гармонійно вписатися в атмосферу фесту, В’ячеслав пішов на ексцентричний крок та пофабував своє волосся у кислотно-помаранчевий колір. Оце вже вurning мan так вurning мan.

«Фотографій не обіцяю, але з емоціями повернуся», - написав Гуденок на свой сторінці у фейсбуці. Бажаємо нашому гарячому посланцю побільше вражень і вже чекаємо з нетерпінням додому! Хочеться, аби, надихнувшись у США, В’ячеслав з командою у наступному році передав третьому нікопольськогому сиимпозіумі вогняної скульптури тя хоча би маленьку часточку драйву найепатажнішого фестивалю у світі.

Довідка

Фестиваль Burning Man не має єдино визначеної мети свого проведення. Більшою мірою фестиваль створюється самими учасниками — Бернерами (англ. Burners). Організатори закликають до активної участі у фестивалі, відвідування події пасивними спостерігачами не схвалюється. Також не дозволяється пересування територією автомобілем чи мотоциклом, проте дозволяються велосипеди і рухомі інсталяції.
10 найголовніших принципів «Burning Man»:

  1. Радикальна участь— будь-хто може стати частиною «Burning Man», незнайомці поважаються і вітаються.
  2. Дарування— на «Burning Man» немає грошей і продажів, існує дарування, яке не передбачає повернення або обміну на щось рівної цінності.
  3. Декомодіфікація— співтовариство фестивалю прагне до створення соціальних умов, вільних від фінансових угод, комерційного спонсорування або реклами.
  4. Радикальна Самостійність— «Burning Man» закликає до покладання на лише ті ресурси, які учасники беруть з собою в пустелю.
  5. Радикальне Самовираження— ніхто, крім самого учасника (групи учасників) не може визначати зміст його (їх) творів.
  6. Загальні зусилля— співтовариство фестивалю цінує співробітництво у створенні, просуванні і захисті творів мистецтва і всього, що підтримує безкорисливу співпрацю.
  7. Цивільна відповідальність— члени спільноти, які організовують заходи на фестивалі, повинні взяти на себе відповідальність за них.
  8. Не залишати ніяких слідів— співтовариство фестивалю поважає навколишнє середовище. Воно прагне не залишати ніякого фізичного сліду своєї діяльності і, за можливості, залишити місце проведення фестивалю в кращому стані, ніж воно було до того.
  9. Співучасть— до дії запрошуються всі охочі.
  10. Безпосередність— фестиваль прагне подолати перешкоди, які стоять між учасниками і вираженням їхнього внутрішнього світу.

Джерело http://nikopolnews.net

Читати попередню

Откуда роскошь на фоне тотальной нищеты?

Читать наступну

Нікополь серед переможців конкурсу проектів по енергозбереженню

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство