Паломництво в Грецію. Найголовніші святі місця

Паломництво в Грецію. Найголовніші святі місця

Паломництво орієнтоване на вдосконалення, релігійний ріст, духовне просвітництво. По усьому світу існує чимало пам’яток, які мають особливе значення для православних християн. Грецька історія туризму розпочала свій відлік ще від далекого XV віку, коли сюди стікалися паломники. І сучасні прочани продовжують традицію, оглядаючи ті міста, що стали початком православ’я для Древньої Русі.

Паломництво в Грецію - природна потреба душі

Українці подорожують в цю прекрасну своєю історією, культурою та природою країну не лише для традиційного відпочинку. Серед туристів існує величезна потреба побачити сучасні грецькі храми, помолитися перед святинями, оглянути стародавні фрески відомих майстрів.

Християни вже давно визначили основні паломницькі маршрути на Грецькій землі. Зазвичай це “небесні” монастирі, Афонські монахи, мощі важливих для країни та релігії людей, ікони. Під час такої подорожі душа наповнюється світлом, забуває про мирську суєту.

Найголовніші святі місця Греції

Якщо ви давно хотіли стати частиною грецької культури, відвідати Грецiю та її найважливіші храми, та не знаєте, які оглянути найпершими, варто ознайомитися зі списком найпопулярніших туристичних релігійних напрямків:

  • Гора Афон;
  • Монастир Іоанна Богослова в Суроті;
  • Салоніки;
  • Корфу;
  • Метеори;
  • Спарта;
  • Крит;
  • Собор Андрія Первозваного в Патрах;
  • Патмос;
  • Тінос.

Усі ці особливі та унікальні місця дарують відчуття спокою та божественного благословення. Але, приїжджаючи до них, потрібно знати про деякі особливості та правила.

Історія найсвятіших місць

Афонська обитель знаходиться на півострові Халкідіки та є, безперечно, одним із найбільш шанованих. ЇЇ навіщають прочани різних куточків світу. Також це єдина в своєму роді чернеча республіка. В кожному скиті на Афоні зберігаються чудотворні ікони, мощі святих та інші релігійні цінності. Але слід зазначити, що побачити ченців мають право тільки чоловіки.

Суротський Монастир відомий під назвою “Жіночий Афон”. В ньому проживають черниці, котрі дотримуються найбільш аскетичних та суворих правил. Щоб не заважати їм молитися, вони закриті для приїжджих більшу частину часу. Хоча сюди пускають прочан, щоб ті поклонилися могилі старця Паїсія Преподобного.

В Салоніках відкрито відразу декілька важливих пам'яток, куди часто навідуються православні туристи. Це церква Великомученика Димитрія Солунського, який дуже шанувався на Русі, і Митрополичий собор, в якому дозволено помолитися перед мощами святителя Григорія Палами.

На Корфу ви відвідаєте мощі святого Спиридона Триміфунтського, який вважається заступником столиці острова - міста Керкіру. А на північному березі побудована жіноча обитель Пантократор. До неї учащають тисячі паломників в день престольного свята.

Унікальні “небесні” храми Метеори були зведені без звичних нам доріг на височезних скелях. Зараз діючими залишаються чотири: Святої Трійці, Стефана, Варлаама та Преображення Господнього.

Про Спарту зазвичай говорять в контексті античної історії, але вона зіграла не останню роль в християнстві. Тут сховалися після набігу османів місцеві жителі, зберігши свої традиції в невеликому храмі. В ньому зберігається одна із найбільших грецьких святинь - ікона Божої Матері “Живоносне Джерело”.

На найбільший острів Греції, Крит, православна віра прийшла в I столітті разом з учнем апостола Павла Титом. Найголовніша пам'ятка - храм Панагія Паліані, в якому зберігається ікона Богородиці. На території росте дерево мирту, в якому діти можуть бачити образ Божої Матері.

Собор Апостола Андрія Первозваного в Патрах - найбільша церква на території Греції. Він був возведений на місці мученицької смерті на хресті святого Андрія.

Серед віруючих людей Патмос вважається справжнім духовним всесвітом. Тут розташовано близько 50 храмів та церков. Також на острові є печера Апокаліпсис, де Іоанн Богослов побачив Одкровення Боже.

Тіноська ікона Богородиці з'явилася саме тоді, коли Греція найбільше потребувала Божої підтримки - під час кривавої битви за звільнення від османської навали в XIX столітті. Місцеві жителі називають цей образ “Мегалохарі”, тобто “Велика Радість”.

Читати попередню

Особенности и преимущества посуточной аренды квартир

Читать наступну

Памятка для отдыхающих в Затоке

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство