Підозрюваного у вбивстві нікопольського пса Головастика знайдено

Підозрюваного у вбивстві нікопольського пса Головастика знайдено...

Ця історія сколихнула чи не все місто. Жорстокість, з якою була заподіяна смерть тварині, розбурхала уяву навіть найпрагматичніших нікопольців. Під постом про жахливу новину люди виливали свою злість та обурення такій поведінці. Днями з’явилася інформація, що підозрюваного у смерті собаки на ім’я Головастик знайдено. Олена Омельченко, голова благодійного фону «Нікопольський притулок для тварин «Шанс на життя»», стала ключовою особою у цій історії.
Наразі вона як юрист за фахом робить усе можливе для того, аби злочинець поніс заслужене покарання. Я зустрілася з Оленою Іванівною, аби вона розповіла читачам «ГН» подробиці скандального вбивства.

- Я пам’ятаю історію з кошенятами, яких відправляли на мученецьку смерть на мкрн. Жуковського, - говорить Олена Омельченко. - Ви писали про це. Були навіть підозри на конкретну людину. Але, на жаль, тоді не було документально зафіксованого факту насильства. І з юридичної точки зору ми не могли нічого довести. Була проведена бесіда. Сподіваюся, що хлопець усвідомив свої вчинки. Та цього разу у нас вже були фото та відеодокази. Тому я буду боротися до кінця, аби хоч зараз злочинець був покараний.


Головастик пробув у нашому притулку для тварин десь біля трьох місяців, - розповідає Олена Іванівна. - Ми забрали його із мкрн. Жуковського на стерилізацію разом із собакою-подружкою. Вже у притулку виявили, що у неї саркома. Почали лікувати. Зазвичай при гідному догляді собаки досить щвидко позбуваються цієї хвороби. Та на цей раз справа затягувалася. Ми вже звикли до цієї парочки. Вивчили їх характери. Головастик був великою та дуже доброю собакою. Трохи кульгав на одну лапу. Його подруга все не одужувала, і через три місяці ми вирішили відвести пса назад на Жуковського самого. Це було 16 жовтня. А вже 22 жовтня я дізналася, що його не стало...

- Двоє підлітків, хлопець та дівчина, побачили, як якийсь чоловік на мопеді тягне на мотузці тіло тварини, - говорить Олена Іванівна, ледь стримуючи сльози. – Діти помітили, що собака подає ознаки життя, тож гукнули чоловікові, аби той зупинився та відв’язав тварину. Але той лише відмахнувся, мовляв, собака отруєна і все-одно вже помирає. І поїхав далі. Обурені підлітки вирішили прослідити за подальшими діями мопедиста. Та коли вони прибули на місце, то побачили, як на дереві на мотузці висить пес. А чоловіка вже поряд немає.

Через сльози та істерику підлітки все ж зафіксували на фото і відео свою жахливу знахідку. Невдовзі інформація дійшла і до мене. Існувала попередня домовленість із поліцією, що у разі жорстокого поводження із тваринами правоохоронці вчасно відреагують. Тому на місце подій швидко прибув наряд ППС, а за ним і слідчий. Все було зафіксовано. Потім тіло собаки ми відправили на експертизу до головного ветеринарного лікаря Нікополя. Він констатував факт побиття тварини. Коли чоловік тягнув за мопедом кульгаючу собаку, яка просто не могла бігти швидко, вона була ще жива. Помер же Головастик внаслідок повішення.


Все було з’ясовано. Залишалося тільки знайти підозрюваного. Це зробили ті ж підлітки, які випадково побачили його на одній з вулиць рідного мікрорайону. Поки йде слідство, і вина ще не доведена, я не маю права розголошувати ніяких подробиць щодо особи підозрюваного. Скажу тільки, що коли їхала по нього, аби відвезти до відділку, не знала, що зроблю з цим катом. Але коли побачила, весь гнів кудись дівся. Мені стало просто жаль цю людину, яка спромоглася накоїти таке лихо. Та зараз мені дуже хочеться, аби покарання за скоєне настало. Аби інші люди думали, перш ніж знущатися над слабшими. Аби знали, що і на таких знайдеться Закон. До речі, сучасне законодавство посилило відповідальність за жорстоке поводження з братами меншими (у тому числі і безпритульними!) . За жорстоке поводження з твариною, що призвело до її смерті, людині загрожує до 3 років позбавлення волі (ч. 1 ст. 299 ККУ). А якщо все це відбувалося на очах у дітей, термін може збільшитися до 5 (ч. 2 ст. 299 ККУ) чи навіть 8 років (ч. 3 ст. 299 ККУ).


Наразі відкрита кримінальна справа, іде слідство. Коли буде суд (а ми дуже посприяємо цьому), хочеться, аби преса максимально висвітлила перебіг процесу. Це показова справа, яку ми маємо довести до справедливого завершення.
P.S. Після цієї тяжкої розмови ми з Оленою Омельченко завітали до нікопольського притулку для тварин. І наступний наш матеріал буде присвячений його мешканцям.

Алёна Зинченко

 

Джерело  http://nikopolnews.net

Читати попередню

Чемпионат Украины среди команд Второй лиги

Читать наступну

Нікопольські баскетболісти успішно виступили у Мелітополі

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство