В Україні хочуть повернутися до планової імунізації

В Україні хочуть повернутися до планової імунізації

Віце прем’єр-міністр України Павло Розенко, представники українського Уряду та Адміністрації Президента заявили про свій намір відновити планову програму імунізації в Україні.

Віце-прем'єр-міністр Розенко каже: "Доказова медицина підтверджує ефективність вакцин для профілактики таких захворювань, як поліомієліт, правець або коклюш. Підвищення імунізації є важливим завданням і одним з пріоритетів уряду, а також питанням національної безпеки".

За даними Міністерства охорони здоров'я, лише 30% дітей в Україні повністю імунізовані проти кору, тільки 10% проти гепатиту В, і тільки 3% проти дифтерії, коклюшу та правця, станом на серпень 2016 року. Крім того, лише 44% дітей віком до 18 місяців повністю вакциновані проти поліомієліту.

Нестача вакцин - одна з основних причин критичної ситуації.

Для розв’язання цієї проблеми ЮНІСЕФ закупив ряд високоякісних сертифікованих вакцин для захисту дітей від небезпечних захворювань, а саме: туберкульозу (БЦЖ), кору, паротиту та краснухи (КПК), гепатиту В, дифтерії, коклюшу та правця (АКДП), вакцини від дифтерії та правця для дорослих (АДП-М), вакцини від дифтерії та правця для дітей (АДП), вакцини від сказу та бівалентної оральної поліомієлітної вакцини (bOPV).

Ці вакцини є в Україні та нині є доступними у медичних закладах в усіх областях України.

"З огляду на настільки низький рівень охоплення плановою імунізацією перед Україною досі стоять ризики спалаху давно забутих захворювань. Сьогодні, коли у країну доставили мільйони доз вакцин, для затримки програм вакцинації немає жодних причин, - зазначає регіональний директор ЮНІСЕФ в країнах Європи та Центральної Азії Марі-П’єр Пуар’є. - Вакцинація є основоположною для гарантування права кожної дитини на здоров’я, і нині як ніколи важливо запровадити потужну та ефективну програму імунізації в Україні".

"Це питання не лише здоров’я, а й життя громадян України. Це питання національної безпеки”, - зазначає в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. - Необхідні вакцини є по всіх областях країни. Звертаюся до всіх громадян, які дбають про своє життя та здоров’я, вакцинуватися та вакцинувати своїх дітей."

 Джерело: http://khm.depo.ua

Читати попередню

Почему нельзя заставлять детей доедать все на тарелке

Читать наступну

Ученые рассказали о лучшем природном снотворном

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство