Шановні громадяни, дотримуйтесь правил безпечної поведінки під час ожеледиці

Шановні громадяни, дотримуйтесь правил безпечної поведінки ...

- Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку падіння, тому пересувайтесь неквапом.

- Ходіть тротуаром ближче до стін будинків, огорож чи стовпів. В разі падіння вони стануть для вас опорою. Уникати предметів з гострими кутами.

- При порушенні рівноваги швидко присядьте – це підвищить шанс втриматися на ногах.
- Якщо відчуваєте, що падаєте, відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково переверніться – удар втратить свою силу при обертанні.

- Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість падіння та отримання важких травм.
- Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені, що додає небезпеки травмувань.

- Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо.

- Не біжіть через дорогу під час снігопаду та в ожеледицю. На мокрій чи слизькій дорозі значно збільшується гальмівний шлях автомобілів. Падіння перед автомобілем, що рухається, вкрай небезпечне.

- Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. Травми при цьому найчастіше важкі, всупереч переконанню, що людина напідпитку падає завжди вдало. При сп’янінні люди не такі чутливі до болю і за наявності травми не звертаються своєчасно до лікаря, що спричиняє згодом ускладнення.

Особливо зверніть увагу:

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, в суглобах, нудоту, побачили, що утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можливе виникнення ускладнень з неприємними наслідками!

Пам’ятайте – правильно підібране взуття знижує ймовірність падіння при ожеледиці.

Комфортнішим та безпечнішим є взуття з підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи, без високих підборів. Проти ковзання можна придбати спеціальні гумові насадки на підошву. В домашніх умовах можна приклеїти шматок поролону, лейкопластиру чи шматок наждачного паперу. Ці матеріали стираються, тому клеїти їх слід щодня перед виходом з дому. Надійніший спосіб проти ковзання — намастити підошву клеєм ПВА і на кілька хвилин опустити в пісок.

Людям похилого віку під час ожеледиці краще утриматись від виходу на вулицю. У разі гострої потреби не соромтеся взяти палицю з гумовою кінцівкою, або з шипом. Якщо у вас з собою сумка чи торба, то вона повинна бути тільки такою, яку можна носити через плече.

Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження небезпечні для здоров’я.
 

Шановні громадяни! Поспіх збільшує небезпеку падіння на слизьких дорогах. Пересувайтеся не поспішаючи. Пам’ятайте – правильно підібране взуття знижує ймовірність падіння в ожеледицю!

Джерело: Управління з питань надзвичайних ситуацій Дніпропетровської облдержадміністрації

Читати попередню

Никополь ищет таланты!

Читать наступну

Визнані переможці загальноміського дитячого конкурсу «Краща новорічна композиція»

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство