Про страховий стаж підприємців-єдинників І групи

Про страховий стаж підприємців-єдинників І групи

З 1 січня 2017 року фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до І групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. × 22%).

Отже, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до І групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

За даними Державної фіскальної служби кількість фізичних осіб – підприємців, що застосовують спрощену систему оподаткування і обрали І групу платників єдиного податку, з 01.01.2017 року збільшилась на 42,6 тис. осіб, або на 30%, і станом на 01.05.2017 року становить 206,8 тисяч осіб. Водночас серед фізичних осіб – підприємців даної групи 67% (138,4 тис. осіб) скористалися нормами абзацу 2 пункту 3 частини 1 статті 7 Закону та сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 352 гривні.

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць необхідно сплати за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

Несплата такими особами єдиного внеску в мінімальному розмірі позбавляє їх права на зарахування цих періодів в повному обсязі до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії та страхових виплат за соціальним страхуванням.

Ольга Литовченко,

заступник начальника Нікопольського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Дніпропетровської області

Джерело http://ntm.net.ua

Читати попередню

76-й героический и скорбный июнь

Читать наступну

Здесь учатся понимать себя и развивают свой талант

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство