Про зміни у законодавстві щодо надання допомоги дітям померлого годувальника

Про зміни у законодавстві щодо надання допомоги дітям померлого ...
Картинка к: Про зміни у законодавстві щодо надання допомоги дітям померлого годувальника

З метою посилення соціального захисту дітей, які втратили годувальника, Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника» № 1836-VIII. Цим Законом внесено зміни до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» та «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам».

Зазначеними змінами передбачено, що в разі смерті годувальника його діти зможуть отримувати державну соціальну допомогу незалежно від страхового стажу, набутого померлим на дату смерті. Таку допомогу призначають у разі відсутності права на отримання пенсії по втраті годувальника. Допомога дитині померлого годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду допомоги надійшло не пізніше 12 місяців з дня смерті годувальника.

Державна соціальна допомога дитині померлого годувальника призначається до досягнення дитиною 18 років. Дітям померлого годувальника, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, у професійно-технічних і вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), державна соціальна допомога призначається до закінчення ними навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23 років, а дітям-сиротам - до досягнення 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника (державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам») і державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», ці виплати призначаються одночасно.

Соціальна допомога на дітей померлого годувальника призначається незалежно від доходу сім’ї. Розмір допомоги встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність, наступним чином:

  • 100% прожиткового мінімуму на одну дитину;
  • 120% прожиткового мінімуму на двох дітей;
  • 150% прожиткового мінімуму на трьох і більше дітей.

Джерело http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

Нікопольський військкомат збирає військовозобов’язаних загону оборони міста Нікополь на навчальні збори

Читать наступну

В Никополе в камне увековечили легендарного Изю

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство