Пробуджуючи енергію рослин. Історія успіху.

Пробуджуючи енергію рослин. Історія успіху.

Кожному з нас добре знайома продукція рослинництва і тваринництва, щодня вона з’являється на наших столах. Звідки вона береться?

Різуненко Олександр – відома людина в агропромисловому комплексі. Багато років назад він став директором приватного сільськогосподарського підприємства «Лілія» в Коломацькому районі Харківщини, названого на честь любої дружини. Його можна назвати не тільки знавцем законів агрономії, а й поборником наукового прогресу в землеобробних технологіях. Завдяки розуму, винятковій працьовитості, ощадливості й таланту Олександр з успіхом вирішує велику кількість різних задач і невтомно бореться за право вирощувати врожай на своїй власній землі.

Родючість українських земель відома в усьому світі. Сприятливі агрокліматичні ресурси є основою для отримання високоякісної сільськогосподарської продукції. Однак іноді цього недостатньо для отримання гарного врожаю. З цією метою Різуненко Олександр постійно аналізує ринок сучасних технологій, пильно слідкує за актуальними новинками в галузі сільського господарства й активно впроваджує інноваційні агроприйоми.

Олександр знає, як з крихітного насіння отримати красиві квіти, смачні плоди, високі дерева і пишні чагарники. Для обробки земель він використовує новітнє обладнання, передові технологічні прийоми, дієві мікродобрива та регулятори росту.

Серед останніх досягнень аграрія можна виділити впровадження 3D технології під час операції з підготовки насіння цукрового буряка до сівби. Метод дозволяє суттєво зменшити кількість пошкоджених, аномальних і слабких рослин. А стимулятори проростання насіннєвого матеріалу в декілька разів прискорюють появу сходів.

При веденні господарства за методом інтенсивних технологій Олександр не забуває про живлення рослин. Агроном впевнений, що саме високопродуктивні сорти є надійним і економічно вигідним фактором підвищення врожайності культури за будь-якої технології вирощування, а оптимізація живлення рослин – це створення комфортних умов, які визначають доступність елементів, що складають мінеральне живлення рослин. За словами Олександра на його підприємстві використовують «кінські» норми мінеральних добрив. Так, тільки під одні озимі навесні використовується до 500 кг КАС.

Саме цукровий буряк є улюбленою культурою директора ПСП «Лілія». Ця рослина відноситься до культур, що пред’являють особливі умови для вирощування і вимагають багато витрат. Але великі фінансові внески компенсуються гарними врожаями. У чому секрет солодкого успіху?

Олександр знає точну відповідь на це запитання. Цукровий буряк – високотехнологічна і дуже специфічна культура, тому агроном ніколи не дотримується постійної технології, а підходить до процесу динамічно і творчо. Він не боїться експериментувати адже будь-який отриманий результат несе важливий досвід, що трансформується в знання і є надзвичайно цінною валютою.

Досвідчений агроном впевнений, що сорт визначає майбутню врожайність тільки на третину. Навіть якщо ви посієте відмінний матеріал, але не забезпечите йому належний догляд, то результат буде негативний. Рясний полив, позакореневе підживлення та усунення бур’янів – ось запорука відмінного врожаю! Шлях дослідника привів Олександра Різуненка до компанії Stoller, яка є світовим лідером в області розробки технологій для збільшення врожайності сільськогосподарських культур.

Основою плідної співпраці ПСП «Лілія» з компанією Stoller стала всебічна підтримка від комерційного та технічного відділу в господарстві. Ефективні технології нині використовують в більш ніж 70 країнах світу. Запатентовані препарати компанії Stoller здатні максимально розкрити потенціал рослин, а також підвищити їх стресостійкість та врожайність.

Саме тому в 2018 році ПСП «Лілія» зібрала рекорду кількість врожаю цукрового буряку в Коломацькому районі. Завдяки використанню технологій Stoller, було отримано понад 700 ц/га коренеплодів з цукристістю, в середньому, 18,2%. Тоді як на контролі, без використання будь-яких технологій Stoller, врожайність склала 420 ц/га з цукристістю 11 % — 19 %.

Загалом польові дослідження та виробничі посіви показали, що застосування препаратів дозволяє покращувати генетичну експресію, мінімізувати вплив факторів стресу та зберегти потенціал врожайності на ключових етапах розвитку рослини. Невже препарати Stoller настільки ефективні?

Цінність продукції Stoller проявляється в професійній компетенції всіх співробітників та розумінні гормонального балансу рослини. В основі продукції — унікальна запатентована і перевірена на практиці технологія, яка здатна забезпечити оптимальний ріст рослини. Велику допомогу також надають представники компанії. Їх розгорнуті консультації всебічно допомагають в робочих моментах.

Професійну діяльність представників компанії Stoller можна порівняти з роботою лікарів швидкої допомоги: виїзд на земельні ділянки для аналізу стану посівів, «встановлення діагнозу», призначення препарату, та моніторинг посівів після обробки. Але перед практичними діями експерти проводять попередні роботи по встановленню сорту насіння, їх посівних якостей, стану ґрунту, технологій захисту. Тут немає дрібниць, фахівці компанії Stoller завжди готові допомогти товаровиробникам у складних, але вкрай важливих фізіологічних процесах регулювання стресу та розкриття генетичного потенціалу рослин.

Читати попередню

Конструкционные стали в строительстве

Читать наступну

Ноутбук Lenovo для любителей быть онлайн

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство