Реформування пенсійного законодавства

Реформування пенсійного законодавства

У Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему «Приоритетність додержання страхових засад при реформуванні пенсійної системи», які дали змогу всебічно обговорити проблемні питання у сфері пенсійного забезпечення громадян, виробити обґрунтовані рекомендації до чіткого плану комплексних заходів щодо здійснення в Україні національної пенсійної політики, спрямованої на збалансування солідарної системи пенсійного забезпечення. Розбалансованість пенсійної системи призвела до зниження рівня життя пенсіонерів, втрати довіри громадян до власної держави та катастрофічного рівня дефіциту Пенсійного фонду

Вихід із ситуації тільки один – здійснення пенсійної реформи. Її метою є відновлення соціальної справедливості пенсійного забезпечення і диференціація пенсії в прямій залежності від тривалості стажу та рівня заробітку людини.

Наступним етапом на цьому шляху стане осучаснення пенсій для нинішніх пенсіонерів. Останнє таке осучаснений здійснювали ще у 2012 році за параметрами 2007-го.

Це буде не разове підняття пенсій: механізм осучаснення закріплено в законопроект як обов’язковий щорічний захід у прозорому режимі з чіткою прив’язкою до показників зростання середньої заробітної плати й рівня інфляції.

Стратегічним завданням пенсійної реформи є усунення диспропорцій у самій програмі пенсійного забезпечення, створення системи, яка поверне довіру людей до держави, та досягнення бездефіцитності бюджету Пенсійного фонду протягом десяти років.

Зміни стосуватимуться всіх – як нинішніх пенсіонерів, так і молодого покоління. Кожен громадянин матиме право брати участь у пенсійній програмі – це добровільний вибір кожного.

Зміни для осіб, які вже вийшли на пенсію:

♦ здійснення осучаснення пенсій за прозорою формулою на основі сучасних економічних показників (розмір середньої заробітної плати й рівень інфляції);

♦ осучаснення пенсій в автоматичному режимі. Уряд бере на себе зобов’язання здійснювати щорічне осучаснення пенсій з прив’язкою до рівня зростання середньої заробітної плати й рівня інфляції – відтепер збільшення пенсій не здійснюватимуть у ручному режимі;

♦ скасування 15% податку для пенсіонерів, що працюють, і забезпечення їм пенсійної виплати в розмірі 100%.

Зміни для осіб, що планують вийти на пенсію:

♦ повернення довіри до держави через встановлення прозорих та єдиних правил для всіх: розмір пенсії залежатиме тільки від тривалості страхового стажу та розміру сплачених внесків;

♦ надання можливості вибирати вік виходу на пенсію, продовжуючи працювати та збільшуючи розмір пенсиї з кожним відкладеним роком;

♦ зарахування трудового стажу (до 2000 року) до страхового – періоди трудового й страхового стажу є рівнозначними під час нарахування пенсій;

♦ мотивування до офіційного працевлаштування – збільшення ролі стажу в пенсійному забезпеченні стимулюватиме працівників відстоювати власні права на чесну працю та соціальний захист.

Законопроект щодо реформування пенсійної системи пропонує запровадити чесні та прозорі правила визначення розміру пенсій для всіх громадян, незважаючи на статус і місце роботи.

Розмір пенсії кожного громадянина України розраховуватимуть за формулою: Розмір пенсії = Сз х Ікз х Кс,

де Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за три роки перед зверненням щодо призначення пенсії.

У разі реалізації заходів з осучаснення пенсій особам, яким пенсію вже призначено, братиметься показник середньої заробітної плати, який застосовується для призначення пенсії в 2017 році, за три роки – 2014, 2015 та 2016;

Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати до середньої, з якої сплачувалися внески. Таку інформацію можна отримати у відділенні Пенсійного фонду);

Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу. Сьогодні величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1.35, а з 1 січня 2018 року становитиме 1. При цьому внаслідок зміни коефіцієнта жодних змін розміру пенсій у бік зменшення не відбудеться.

Єдині правила буде впроваджено також щодо термінів виходу на пенсію. Законопроектом про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій з 1 січня 2018 року скасовуються особливі умови виходу на пенсію для всіх громадян, окрім військовослужбовців, яким призначатиметься пенсійне забезпечення за вислугу років.

Зміни торкнуться також механізму відшкодування роботодавцем витрат Пенсійного фонду на виплату пенсій, призначених на пільгових умовах (працівники, зайняті на роботах у шкідливих умовах за Списками №1 та №2). Зокрема, з 1 жовтня 2017 року буде замінено механізм відшкодування пенсій за віком на пільгових умовах для таких категорій працівників за рахунок сплати роботодавцем підвищеної ставки єдиного внеску в розмірі 15% та 7%.

Нікопольське об’єднане управління Пенсійоного фонду України Дніпропетровської області знаходиться за адресою: м. Нікополь, пр. Трубників 10 Б, кабінет 202.

Графік роботи: понеділок–четвер з 8.00 до 17.00, п’ятниця з 8.00 до 15.45, перерва на обід з 12.00 до 12.45. Номер телефону «гарячої лінії» в управлінні: 691-783.

Тетяна Карабешкіна,

начальник Нікопольського відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №1

Джерело http://ntm.net.ua

Читати попередню

ИНТЕРПАЙП. Завод твоего города

Читать наступну

Решать экологические проблемы выгодно

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство