Ще раз про «Монетизацію» субсидії

Ще раз про «Монетизацію» субсидії

Проект «монетизація» частини невикористаної субсидії в місті вже стартував. Такий проект реалізується в Україні вперше, тому виникає багато питань, з якими управління праці і соціального захисту населення продовжує Вас знайомити.

Субсидією в місті користується майже 29 тисяч сімей, а право на отримання «монетизованої» частини субсидії мають близько 14 тисяч сімей, з них право на отримання «монетизованої» частини субсидії на газ – мають 10 тис. сімей, на електроенергію - 4 тис. сімей.

Станом на 12.07.2017 року Управлінням прийнято 4800 заяв.

Нещодавно газопостачальною організацією громадянам міста були надіслані квитанції на оплату послуги газопостачання, в яких зазначено переплату та рекомендовано звернутись з заявою до Управління праці та соціального захисту населення для отримання «монетизованої» частини субсидії. Як пояснили в міськгазі, квитанція є типовою і не завжди при існуючій переплаті є право на отримання «монетизованої» частини субсидії.

Можете пояснити чому у громадян в квитанціях по оплаті за газ та електроенергію є переплата, а в списках на отримання «монетизованої» частини субсидії вони відсутні?

Розрахунок невикористаних сум субсидії та формування списку громадян, які мають право на отримання «монетизованної» частини невикористаної субсидії проводиться газопостачальною та енергопостачальними організаціями згідно розрахунку за відповідною формулою.
З питання правильності проведеного розрахунку та включення до цих списків отримувачів звертайтесь до газопостачальної або енергопостачальної організації.

Чи є можливість залишити ці кошти на особових рахунках в газопостачальній або енергопостачальній організації, відмовившись від отримання їх готівкою через банк?

Ні. Якщо отримувачами субсидії не буде надано до 1 вересня 2017 року заяву до Управління, кошти перераховані не будуть. Вибору, отримати ці кошти готівкою чи залишити їх на особових рахунках в газо,-, енергопостачальній організації немає. Скористатись запропонованою програмою «монетизації» частини невикористаної субсидії можливо тільки надавши особисто заяву.

Як та де можна перевірити себе в списках та подати заяву для отримання коштів?

Виплата коштів буде тільки тим громадянам, які є в вищезазначених списках. Списки формували газопостачальна та енергопостачальна організації.
Для зручності громадян сформовані за місцем проживання списки передані для ознайомлення до голів квартальних комітетів, ОСББ та обслуговуючих компаній.

Якщо Ваша адреса є в списках, то заяву можна написати за місцем проживання, а уповноважені особи (голови квартальних комітетів, ОСББ, обслуговуючі компанії) передадуть заяви до управління.

Нагадуємо, що заява для отримання коштів надається тільки від особи, якій призначено субсидію (зазначено в повідомленні про надання субсидії).

Право на отримання частини суми невикористаної субсидії має виключно її одержувач. У разі смерті одержувача субсидії чи інших обставин, що не дають змоги одержувачу надати заяву до 31.08.2017 року для перерахування частини невикористаної субсидії, право у громадян, які також зареєстровані в домовладінні на отримання монетизованої субсидії відсутнє.

Якщо громадяни не встигнуть подати до 1 вересня заяву?

Після 1 вересня 2017 року заяви прийматись не будуть. Прийом заяв для перерахування «монетизованої» частини невикористаної субсидії управлінням праці та соціального захисту населення буде здійснюватись до 31 серпня 2017 року. У разі несвоєчасного звернення чинним законодавством не передбачено ніяких поважних причин, щоб подати заяву після 1 вересня.

Які документи необхідно подати крім заяви?

Документ з банку ( крім «Приватбанку»), в якому вказано реквізити для перерахування коштів– номер банківського рахунку.

Через які установи буде здійснюватись виплата коштів?

В заяві вказані три шляхи для перерахування коштів:

  1. До ПАТ «Приватбанк». Для зручності людей, щоб уникнути особистого звернення до банківської установи, для відкриття соціальних рахунків, кошти можуть бути перераховані автоматично на рахунок в «Приватбанк» за ідентифікаційним номером, тобто для отримання коштів подається тільки одна заява, без звернення до банківської установи.
  2. До іншого банку. При виборі іншого банку необхідно зазначити назву банку та обов’язково надати номер відкритого особового соціального рахунку.
  3. На поштове відділення.
  4. На підставі особисто поданої заяви виплату коштів буде здійснювати управління праці та соціального захисту населення до банку або на пошту, зазначені в заяві.

В якому розмірі будуть виплачуватись кошти?

В разі економного споживання послуг повертається частина невикористаної суми субсидії на оплату послуги:
газопостачання, яке використовується для опалення, в еквіваленті що не перевищує вартості 100 м3 природного газу (до 697,0 грн.).
електроенергії, яка використовується для опалення - в еквіваленті, що не перевищує вартості 150кВт. електроенергії (до 121,0 грн.).

Коли будуть виплати?
Виплата коштів почнеться з 1 вересня після проведення всієї необхідної роботи та надходження коштів на зазначені цілі.

Джерело http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

У Нікополі ледь не згоріла квартира разом з її мешканцем

Читать наступну

The Hardkiss, Радіоніка і маса яскравих вражень чекали нікопольців на День Металурга. ФОТО

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство