Що чекати нікопольчанам від «Монетизації» субсидії

Що чекати нікопольчанам від «Монетизації» субсидії

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено монетизацію залишків невикористаних коштів субсидії на газопостачання та електропостачання для індивідуального опалення.

Такий проект реалізується в Україні вперше. Тому виникає багато питань, з якими ми продовжуємо Вас ознайомлювати.

Хто з громадян отримає частину невикористаної субсидії?

Отримають заощаджену субсидію готівкою родини, які користувались субсидією в минулому опалювальному сезоні 2016-2017 рр. та спожили в опалювальний період газу та електроенергії менше встановлених соціальних нормативів, тобто змогли забезпечити економію газу й електроенергії, які використовували для опалення.

Який механізм повернення частини невикористаної субсидії?

Організації - постачальники послуг провели розрахунок та повернули до бюджету невикористану громадянами за опалювальний сезон субсидію на оплату послуг газопостачання та електропостачання для індивідуального опалення та надали управлінню праці та соціального захисту населення списки таких громадян.

Як та де можна перевірити себе в списках та подати заяву для отримання коштів?

Виплата коштів буде тільки тим громадянам, які є в вищезазначених списках. Списки формували газопостачальна та енергопостачальна організації.

Сформовані за місцем проживання списки передані для ознайомлення до голів квартальних комітетів, ОСББ та обслуговуючих компаній.

Якщо Ваша адреса є в списках, то заяву можна написати за місцем проживання, а уповноважені особи (голови квартальних комітетів, ОСББ, обслуговуючі компанії) передадуть заяви до управління.

Нагадуємо, що заява для отримання коштів надається тільки від особи, якій призначено субсидію (зазначено в повідомленні про надання субсидії).

Право на отримання частини суми невикористаної субсидії має виключно її одержувач. У разі смерті одержувача субсидії чи інших обставин, що не дають змоги одержувачу надати заяву до 31.08.2017 року для перерахування частини невикористаної субсидії, право у громадян, які також зареєстровані в домовладінні на отримання монетизованої субсидії відсутнє.

До якого часу необхідно подати заяву?

Прийом заяв для перерахування «монетизованої» частини невикористаної субсидії управлінням праці та соціального захисту населення буде здійснюватись до 31серпня 2017 року. У разі несвоєчасного звернення чинним законодавством не передбачено ніяких поважних причин, щоб подати заяву після 1 вересня.

Які документи необхідно подати крім заяви?

Документ з банку ( крім «Приватбанку»), в якому вказано реквізити для перерахування коштів– номер банківського рахунку.

Через які установи буде здійснюватись виплата коштів?

В заяві вказані три шляхи для перерахування коштів:

  • До ПАТ «Приватбанк». Для зручності людей, щоб уникнути особистого звернення до банківської установи, для відкриття соціальних рахунків, кошти можуть бути перераховані автоматично на рахунок в «Приватбанк» за ідентифікаційним номером, тобто для отримання коштів подається тільки одна заява, без звернення до банківської установи.
  • До іншого банку. При виборі іншого банку необхідно зазначити назву банку та обов’язково надати номер відкритого особового соціального рахунку.
  • На поштове відділення.

На підставі особисто поданої заяви виплату коштів буде здійснювати управління праці та соціального захисту населення до банку або на пошту, зазначені в заяві.

Якщо на особових рахунках громадян є переплата, але до списків для отримання монетизованої частини субсидії вони не включені?

Порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаної суми субсидії на газопостачання та електропостачання, які використовуються для опалення, затверджено постановою КМУ № 534 від 23 серпня 2016 р.

Розрахунок невикористаних сум субсидії та формування списку громадян, які мають право на отримання «монетизованної» частини невикористаної субсидії проводиться газопостачальною та енергопостачальними організаціями.

З питання правильності проведеного розрахунку та включення до цих списків отримувачів звертайтесь до газопостачальної або енергопостачальної організації.

Чи є можливість залишити ці кошти на особових рахунках в газопостачальній або енергопостачальній організації, відмовившись від отримання їх готівкою через банк?

Ні. Якщо отримувачами субсидії не буде надано до 1 вересня 2017 року заяву до Управління, кошти перераховані не будуть. Вибору, отримати ці кошти готівкою чи залишити їх на особових рахунках в газо,-, енергопостачальній організації немає. Скористатись запропонованою програмою «монетизації» частини невикористаної субсидії можливо тільки надавши особисто заяву.

В якому розмірі будуть виплачуватись кошти?

В разі економного споживання послуг повертається частина невикористаної суми субсидії на оплату послуги:
газопостачання, яке використовується для опалення, в еквіваленті що не перевищує вартості 100 м3 природного газу (до 697,0 грн.).
електроенергії, яка використовується для опалення - в еквіваленті, що не перевищує вартості 150кВт. електроенергії (до 121,0 грн.).

Коли будуть виплати?

Виплата коштів почнеться з 1 вересня після проведення всієї необхідної роботи та надходження коштів на зазначені цілі.

Джерело http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

Проводяться капітальні ремонти будинків

Читать наступну

Відбулася позачергова сесія міської ради

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство