Що чекати нікопольцям від «монетизації» субсидії

Що чекати нікопольцям від «монетизації» субсидії
Картинка к: Що чекати нікопольцям від «монетизації» субсидії

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено монетизацію залишків невикористаних коштів субсидії на газопостачання та електропостачання для індивідуального опалення. Такий проект реалізується в Україні вдруге, але виникає багато питань, з якими ми продовжуємо Вас ознайомлювати.

Хто з громадян отримає частину невикористаної субсидії?

Отримають заощаджену субсидію готівкою родини, які користувались субсидією в минулому опалювальному сезоні 2017-2018рр. та спожили в опалювальний період газу та електроенергії менше встановлених соціальних нормативів, тобто змогли забезпечити економію газу й електроенергії, які використовували для опалення.

Який механізм повернення частини невикористаної субсидії?

Газопостачальна та енергопостачальна організації в травні 2018 року провели розрахунок та повернули до бюджету невикористану громадянами за опалювальний сезон субсидію на оплату послуг газопостачання та електропостачання для індивідуального опалення та надали управлінню соціальної політики списки таких громадян.

Як та де можна перевірити себе в списках та подати заяву для отримання коштів?

Списки формували газопостачальна та енергопостачальна організації.

Виплата коштів буде тільки тим громадянам, які є в цих списках. Сформовані за місцем проживання списки передані для ознайомлення до голів квартальних комітетів, ОСББ та обслуговуючих компаній.

Якщо Ваша адреса є в списках, то заяву можна написати за місцем проживання, а уповноважені особи (голови квартальних комітетів, ОСББ, обслуговуючі компанії) передадуть заяви до управління.

Нагадуємо, що заява для отримання коштів надається тільки від особи, якій призначено субсидію (зазначено в повідомленні про надання субсидії).

Право на отримання частини суми невикористаної субсидії має виключно її одержувач. У разі смерті особи, якій призначено житлову субсидію «монетизована» частина невикористаної субсидії виплачується за заявою особи із складу домогосподарства, на яку розраховано житлову субсидію в опалювальний сезоні.

До якого часу необхідно подати заяву?

Прийом заяв для перерахування «монетизованої» частини невикористаної субсидії управлінням соціальної політики буде здійснюватись до 31 серпня 2018 року. У разі несвоєчасного звернення чинним законодавством не передбачено ніяких поважних причин, щоб подати заяву після 1 вересня.

Які документи необхідно подати крім заяви?

Документ з банку ( крім «Приватбанку»), в якому вказано реквізити для перерахування коштів– номер банківського рахунку. Через які установи буде здійснюватись виплата коштів?

В заяві вказані два шляхи для перерахування коштів:

До ПАТ «Приватбанк». Для зручності людей, щоб уникнути особистого звернення до банківської установи, для відкриття соціальних рахунків, кошти можуть бути перераховані автоматично на рахунок в «Приватбанк» за ідентифікаційним номером, тобто для отримання коштів подається тільки одна заява, без звернення до банківської установи.
До іншого банку. При виборі іншого банку необхідно зазначити назву банку та обов’язково надати номер відкритого особового соціального рахунку.
Відповідно до прийнятих в 2018 році змін, перераховувати кошти на поштові відділення Управління не має права.

На підставі особисто поданої заяви виплату коштів буде здійснювати управління соціальної політики до банку, зазначеному в заяві.

Якщо на особових рахунках громадян є переплата, але до списків для отримання монетизованої частини субсидії вони не включені?

Порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаної суми субсидії на газопостачання та електропостачання, які використовуються для опалення, затверджено постановою КМУ № 534 від 23 серпня 2016 р.

Розрахунок невикористаних сум субсидії та формування списку громадян, які мають право на отримання «монетизованної» частини невикористаної субсидії проводиться газопостачальною та енергопостачальними організаціями.

З питання правильності проведеного розрахунку та включення до цих списків отримувачів звертайтесь до газопостачальної або енергопостачальної організації.

Чи є можливість залишити ці кошти на особових рахунках в газопостачальній або енергопостачальній організації, відмовившись від отримання їх готівкою через банк?

Ні. Якщо отримувачами субсидії не буде надано до 1 вересня 2018 року заяву до Управління, кошти перераховані не будуть. Вибору, отримати ці кошти готівкою чи залишити їх на особових рахунках в газо,-, енергопостачальній організації немає. Скористатись запропонованою програмою «монетизації» частини невикористаної субсидії можливо тільки надавши особисто заяву.

В якому розмірі будуть виплачуватись кошти?

В разі економного споживання послуг повертається частина невикористаної суми субсидії на оплату послуги:

газопостачання, яке використовується для опалення, в еквіваленті що не перевищує вартості 100 м3 природного газу (до 696,0 грн.).
електроенергії, яка використовується для опалення - в еквіваленті, що не перевищує вартості 150 кВт. електроенергії (до 94,5 грн.).
Коли будуть виплати?

Виплата коштів почнеться з 1 вересня після проведення всієї необхідної роботи та надходження коштів на зазначені цілі.

Джерело: http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/

Читати попередню

Вітаємо стипендіатів!

Читать наступну

Одна з причин знеструмлення цілих мікрорайонів – високі дерева

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство