Що слід знати про грип?

Що слід знати про грип?
Картинка к: Що слід знати про грип?

Грип - гостре вірусне захворювання, яке відноситься до найбільш масових інфекцій людини і має тенденцію до швидкого епідемічного розповсюдження. При цьому відбувається ураження дихальних шляхів, виникають серйозні ускладнення з боку дихальної, серцево-судинної та нервової систем. Загострюються хронічні захворювання. Відомо близько 200 збудників, що викликають грипоподібні захворювання. З настанням холодів їх число значно підвищується.

Перше місце серед ГРЗ займає грип. При кашлі та чханні хворий виділяє вірус в навколишнє середовище, тим самим заражаючи оточуючих повітряно-крапельним шляхом. Захворювання завжди починається гостро і раптово, з високої температури, головного болю, біллю у м'язах, суглобах та горлі. Пізніше приєднується сухий кашель.

Дуже важливо в гострий гарячковий період дотримуватись постільного режиму перші 3 - 4 дні з метою попередження ускладнень, а також зменшення зараження оточуючих в транспорті і колег по роботі. Лікування проводиться амбулаторно під наглядом сімейного лікаря. Госпіталізації підлягають хворі з важкими формами, діти раннього віку, вагітні, а також хворі з ускладненнями.

Як уберегти себе від грипу:

- Перед виходом на вулицю змажте носові ходи оксоліновою (противірусною) маззю;

- Обмежте відвідування масових заходів;

- Не переохолоджуйтесь.

Якщо захворіли:

- Дотримуйтесь постільного режиму;

- Пийте багато теплого пиття;

- Не намагайтеся в перший день позбутися високої температури. Це не стосується маленьких дітей;

- Приймайте вітамін С. Противірусні препарати, відхаркувальні засоби.

 Надійним захистом від грипу є вакцинація. Ефективність її зростає при проведенні за 1-2 місяці до передбачуваного сезонного підвищення рівня захворювання на грип та ГРЗ.

Джерело http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

Супруга депутата которого хотели взорвать опасается физической расправы

Читать наступну

Увага грип !!!

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство