Що тепер входить до стажу? Коментує в.о. начальника Нікопольського управління Пенсійного фонду

Що тепер входить до стажу? Коментує в.о. начальника Нікопольського ...
Картинка к: Що тепер входить до стажу? Коментує в.о. начальника Нікопольського управління Пенсійного фонду

Пенсійна реформа стартувала ще у 2017 році, але багато хто досі не розібрався у її нюансах. Найпопулярніші питання, які виникають у громадян: що входить і не входить до страхового стажу та як бути тому, у кого цього стажу занадто мало? Відповіді на них дає в.о. начальника Нікопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Наталя Карпович.

Пенсійна реформа 2017 р. суттєво змінила умови виходу на пенсію для українців. Зокрема, були переглянуті вимоги до пенсійного віку і кількості років страхового стажу. З 1 січня 2018 р. піти на пенсію громадяни України можуть в 60, 63 або 65 років залежно від накопиченого за роки трудової діяльності страхового стажу. Страховий (пенсійний) cтаж – це відрізок часу, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок (ст. 24 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

З уведенням страхового стажу (01.01.2004) стало не важливо, скільки людина фактично працювала – значення має, протягом якого періоду і скільки сплачував роботодавець за неї до Пенсійного фонду. Трудовий стаж, отриманий до січня 2004 р., автоматично прирівнюється до страхового стажу. Після зазначеної дати для розрахунку пенсії має значення період сплати страхових внесків.

Що входить у пенсійний (страховий) стаж?

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», без сплати внесків до Пенсійного фонду у страховий стаж пенсіонера зараховується:

✔ строкова служба в армії;

✔ догляд за дитиною-інвалідом;

✔ військова (не строкова) служба;

✔ відпустка по вагітності та пологам;

✔ відпустка по догляду за дитиною до 3 років;

✔ строкова альтернативна (невійськова) служба;

✔ перебування на фронті або участь у бойових діях;

✔ період перебування за кордоном дружин або чоловіків дипломатів під час служби;

✔ інвалідність через нещасний випадок на виробництві або профзахворювання;

✔ виконання обов’язків батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу;

✔ служба у воєнізованих формуваннях, гірничорятувальних частинах і аварійно-рятувальних підрозділах, створених відповідно до законодавства України;

✔ строк отримання матеріальної допомоги на професійну підготовку/перепідготовку та підвищення кваліфікації, а також період отримання допомоги по безробіттю;

✔ догляд за інвалідом I групи, престарілим, що вимагає постійного догляду (по МСЕК) або особою, що досягла 80 років, якщо такий догляд здійснює непрацююча працездатна людина.

Додатково до вищевказаних пунктів в період до 1 січня 2004 р. до пенсійного стажу, згідно з чинним тоді Законом «Про пенсійне забезпечення», включаються:

✔ навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, училищах і на курсах із підготовці кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі;

✔ період проживання дружин офіцерів, прапорщиків і мічманів, а також військовослужбовців надстрокової служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їх працевлаштування за спеціальністю (не більше 10 років).

Як і за скільки можна купити стаж для пенсії?

Купити стаж у Пенсійному фонді не складно – головне правильно розрахувати, скільки років страхового стажу треба докупити, щоб мати можливість отримувати пенсію, а не соціальні виплати. Визначитися з кількістю відсутнього стажу допоможуть працівники Пенсійного фонду під час проведення попереднього розрахунку розміру пенсії (за зверненням пенсіонера).

Скільки потрібно заплатити за пенсійний стаж?

Питання актуальне і цікавить багатьох українців, особливо у зв’язку з проведеною пенсійною реформою і збільшенням кількості страхового стажу для набуття права виходу на пенсію. Для більшої наглядності наведемо приклад розрахунку:

Припустимо, для отримання пенсії людині не вистачає одного року (тобто 12 місяців) страхового стажу. Обчислення розміру доплати здійснюється за формулою:

Д = С × К × М,

де Д – доплата за бракуючий пенсійний стаж;

С – страховий внесок із мінімальної заробітної плати за ставкою ЄСВ 22%;

К – коефіцієнт вартості компенсації, який застосовується під час одноразової сплати;

М – кількість місяців стажу, яких не вистачає для пенсії.

Отже, з 01.01.2018 по 31.12.2018 мінімальна зарплата становить 3 723 грн. Мінімальний страховий внесок за 22% ставкою ЄСВ (819,06 грн.) З урахуванням коефіцієнта, який застосовується за одноразової сплати (за 1 рік – 2) дорівнює 1 638,12 грн.

Таким чином, сума, яку необхідно в 2018 р. сплатити до ПФ за покупку одного року стажу становить 19 657,44 грн. (12 місяців × 1 638,12).

Зверніть увагу, що через підвищення мінімальної заробітної плати розмір компенсації за кожен куплений рік страхового стажу буде збільшуватися.

Джерело http://nikopolnews.net

Читати попередню

У Марганці стартував конкурс зі створення комп’ютерної гри

Читать наступну

«Днепропетровскгаз», обслуживающий Никополь, жалуется на низкие тарифы и просит их пересмотра

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство