Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні

Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні
Картинка к: Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні

Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. У 2023 році весь світ відзначає 209-річчя від дня народження письменника. 9 березня 1814 року в маленькому селі Моринці нині Черкаської області народився хлопчик, якому було назначено долею стати Пророком для українців, пробудити нас від національної сплячки і прославити українську літературу. Тарас Шевченко народився у дуже складний час для України, коли ми не мали власної незалежної держави і були закріпачені указом Катерини II. Патріотичної поезії Тараса Шевченка дуже боялась Російська імперія, яка намагалася русифікувати усіх українців. Шевченка прозвали Кобзарем, тобто хранителем народної пам'яті. А його настанови до нащадків стали для нас надзвичайно актуальними під час повномасштабної війни з Росією. Тарас Шевченко вважається найвидатнішим українським поетом та одним із найбільших патріотів усіх часів і народів. Мало хто з таким вогнем душі захищав свободу і незалежність батьківщини, честь і гідність народу. Він залишив по собі величезну творчу спадщину. А вірші, написані понад століття тому, актуальні й досі. Шанувати Шевченка – це значить шанувати рідну мову, культурні надбання народу, творців, які як і він готові були покласти своє життя на олтар служіння народові.

Його вклад в нашу літературу колосальний. Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

Джерело: nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

63-річна бабуся з Нікополя поїхала до росії, аби повернути онука додому. ВІДЕО

Читать наступну

ОСББ Нікополя зможуть отримати кошти на ремонт будинків, пошкоджених обстрілами, завдяки грантовій програмі «ВідновиДім»

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство