Школярі подарували містянам Січ

Школярі подарували містянам Січ

20 листопада, відбулась урочиста передача макету комплекса «Микитинська Січ», яку виготовили школярі СШ № 20. Козаки Координаційної ради козацтва Нікопольського краю (КРК) з радістю прийняли цей подарунок у музей сучасного козацтва, що знаходиться у Нікопольському Металургійному технікумі (керівник музею Раїса Куропятник). Слід відзначити, що це єдиний музей сучасного козацтва на теренах нашої держави, де протягом багатьох років були зібрані унікальні експонати, частина з них знаходиться у штабі КРК (отаман музею Наталя Кисіль).

Макет проекту історико-археологічного і культурно-екскурсійного комплексу «Микитинська Січ» виготовлено в рамках міського конкурсу серед школярів до річниці святкування Нікополя.

Учні з вихователями не стали вигадувати химерні літаючі будинки, а звернулись до нашої історії. Дуже хочеться, щоб у нашому місці в майбутньому був такий комплекс і щоб слава про нього була не меншою, ніж про Січ на Хортиці.

Науковою основою дизайн-проекту є достовірні історичні дані про наявність у минулому на території центральної частини м. Нікополя Микитинської Запорозької Січі (1639 – 1652 рр.). Її детальних планів на сьогодні не виявлено. Згідно літописам, опис Січі має фрагментарний характер. Археологічними дослідженнями у 2002-2007 рр. виявлено 71 м залишків рову земляних укріплень Січі у північно-західному секторі парку Перемоги.

На макеті дизайн-проекту представлено церкву, курені, сторожові вежі, курган зі сторожовою вишкою, частокіл, головні ворота.
Історичну довідку надав Нікопольський краєзнавчий музей і особисто заступник директора з наукової роботи Мирослав Жуковський.

Керівники проекту: заступник директора з виховної роботи Тетерюк Алла Віталіївна та педагог-організатор Шаповал Марина Володимирівна, учні – Нелюбіна Олександра, Пономаренко Марія, Паршина Анастасія, Дерека Аліна, Макаренко Богдан, Жаринов Андрій, Ясинський Ігор, Воронищева Тетяна, Галета Анастасія, Думчева Тетяна.

Дуже приємно, що такий чудовий експонат тепер можуть побачити всі бажаючі.

Осавул КРК Андрій Мороз

Источник: Никополь-ART

Читати попередню

Шевченко тепер сприймається по-іншому

Читать наступну

Бібліотеки, як осередок культурного та духовного розвитку дитини

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство