Спека: лікарі рекомендують менше перебувати на сонці

Спека: лікарі рекомендують менше перебувати на сонці

Дніпро та область потерпає від спеки: температура повітря у тіні сягає позначки +35-37° С. В. о. головного лікаря Дніпровського центру здоров’я Павло Мамай розповів, що потрібно робити, аби зберегти здоров’я у спекотний день.

«У першу чергу, я рекомендую одягатися у світлий одяг з натуральної тканини. Виходячи вранці з дому, візьміть із собою пляшку води або охолодженого зеленого чаю. Кондиціонер слід ставити на 5-7° менше, ніж температура на вулиці, аби не застудитися. Якщо у вас в офісі немає кондиціонера, використовуйте в приміщенні пульверизатор. Пийте воду не склянками, а маленькими ковтками. Не вживайте важку їжу, корисніше їсти більше овочів та фруктів», – пояснив Павло Мамай.

Лікар також зазначив, що всі справи краще робити вранці або ввечері, а вдень менше перебувати на сонці та у громадському транспорті: «Якщо ви вирішили поїхати на пляж, зробіть це рано-вранці або ввечері. Вдень на сонці можна отримати тепловий або сонячний удар. Вдома не відчиняйте вдень вікна та не вмикайте, за можливості, духовку та газову плиту. Будьте уважні до людей похилого віку та хворих, бо вони належать до групи ризику. Якщо побачили, що такій особі стало зле, викличте швидку та передайте людину лікарям», – наголосив він.

Своєю чергою прес-секретар ДСНС у Дніпропетровській області Дар’я Гречищева додала, що наразі у Дніпрі та області оголошено найвищий 5-й клас пожежної небезпеки. «Ми не рекомендуємо громадянам відвідувати ліс, тим паче розпалювати там вогнища. Ні в якому разі не залишайте у машині дітей та домашніх тварин, бо за 5-10 хвилин температура у зачиненій машині може сягати +50-60° С – це дуже небезпечно», – порекомендувала Дар’я Гречищева.

Джерело http://vesti.dp.ua

Читати попередню

Як і коли їсти кавуни та дині, щоб не отруїтися

Читать наступну

Чи стануть зуби здоровішими, якщо їх частіше чистити

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство