Треба все врахувати та прорахувати

Треба все врахувати та прорахувати

Державна програма розвитку медицини у сільській місцевості, презентована в рамках наради за участю Президента, містить багато позитивних нововведень. Втім, поки що вона не підкріплена фінансуванням – вважає  народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань охорони здоров'я Андрій Шипко.

За його словами, одним з головних нововведень програми має стати запровадження системи телемедицини у сільській місцевості.«Телемедицина, тобто віддалене консультування, успішно працює в багатьох країнах світу і має дуже високі показники. Це можливість для пацієнтів отримати консультацію кваліфікованих фахівців, не виїжджаючи з села, що допоможе заощадити гроші, час і сили, які витрачаються на дорогу в обласні лікарні зараз», – пояснив Шипко.

Він додав, що в усьому світі надання послуг за допомогою телекомунікаційних технологій в умовах, коли відстань є критичним фактором, є сегментом, що стрімко розвивається.«За статистикою, завдяки телемедицині на 19% скорочується кількість госпіталізацій, а кількість звернень за очною консультацією – на 70%. Однак важливо враховувати, що дієва телемедицина – це не просто Інтернет і ноутбук з попередньо встановленими програмами, це ціла система технічного оснащення. Віддалене консультування не може бути відповідним без комплексів, що включають датчики, які вимірюють температуру тіла, тиск крові, парціальний тиск кисню, ЕКГ і функції дихання та іншого сучасного медичного обладнання, необхідного для надання даних про стан пацієнта фахівцю на віддаленні. І хоча нас переконують, що у держави є можливість профінансувати програму розвитку сільської медицини, до кінця не зрозуміло, на що конкретно будуть виділені кошти. І саме це викликає побоювання!» –  підкреслив народний депутат.

На думку Андрія Шипка, є ризик того, що забезпечивши роботу тільки системи телемедицини, інші витрати в рамках програми, такі як зарплати співробітникам, медичне переобладнання фельдшерсько-акушерських пунктів, ремонт і реконструкція їхніх будівель. в подальшому можуть стати непідйомним тягарем для  місцевих бюджетів.«Така ситуація в рамках проведення реформи охорони здоров’я замість розвитку медицини на селі може привести до її знищення, тому хотілося б побачити прорахунки, з конкретними цифрами!» – підкреслив він.

Джерело http://ntm.net.ua
 

Читати попередню

Оксана Пелешева: «Лошади - любовь всей моей жизни»

Читать наступну

Поселок Северный: от первобытных зубров и землянок до целого микрорайона. ФОТО

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство