У Нікополі покажуть новий фільм «Червоний» за 20 мільйонів

У Нікополі покажуть новий фільм «Червоний» за 20 мільйонів

Нікополь увійшов у список міст, у яких на День Незалежності відбудеться прем’єра нового українсько-литовського фільму «Червоний». Більше того, на нікопольскього глядача чекає не просто перегляд фільму, а ще й зустріч із його творчою групою.

Це історична драма, поставлена за одноіменним романом українського письменника Андрія Кокотюхи, виданого ще у 2012 році. Однією з головних локацій фільму стало шахтне провалля «СРСР» у Кривому Розі. До речі, як зауважила читачка «ГН» звідти Іванна Біла-Кондратьєва, коли дізналася про прем’ру фільму в Нікополі: «Приємно вражена. Аж заздрю. У сєпарському Кривому Розі не покажуть, як завжди».

«Я відразу розкажу, чим фільм закінчиться. Фільм уперше за всю новітню історію українського кіно закінчиться тим, що українця не вб'ють. Українець буде переможцем, він подолає всі обставини, він переможе всіх своїх ворогів, він вирветься на волю. Як українці гинуть – ми вже бачили, чули. Нажаль, і в кіно, і в реальному житті. Але мені хотілося, щоб наш фільм переламав цю систему, свідомість українців, що ми постійно мусимо помирати за ідею чи за Батьківщину. Мені здається, що заради ідеї варто жити і перемагати і заради Батьківщини треба жити і перемагати. Такий мій авторський підхід до всього цього», - зазначив Андрій Кокотюха, який став сценаристом стрічки.

За сюжетом, двоє українців воювали за різні ідеали. Проте доля звела їх в одному таборі. Тепер вони каторжани: український повстанець Данило Червоний та радянський льотчик Віктор Гуров. Червоний - із Заходу. Гуров - зі Сходу. Але Батьківщина в них одна. Тільки зрозумівши це, тільки домовившись між собою, двоє українських в'язнів можуть протистояти репресіям начальника табору майора Абрамова, підступності ватажка злодіїв Колі Тайги та зробити відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши повстання у таборі.

Режисером стрічки став литовець Заза Буадзе. Продюсером фільму з української сторони виступив Володимир Філіппов, а з литовської сторони - Кестас Драздаускас. Половину бюджету фільму – 10 млн грн – виділила укранська держава.

Як повідомив голова Держкіно Пилип Іллєнко «Загалом, до кінця року в Україні відбудуться прем'єри 12-ти фільмів українського виробництва, що частково або повністю мали державну підтримку і фінансувалися за рахунок коштів державного бюджету України».

Алёна Зинченко

Джерело http://nikopolnews.net

Читати попередню

Умер редактор никопольской газеты «Визит-Венал» Сергей Светличный

Читать наступну

Откуда роскошь на фоне тотальной нищеты?

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство