У Нікопольській школі мистецтв працює безкоштовний центр освіти для дорослих. ФОТО, ВІДЕО

У Нікопольській школі мистецтв працює безкоштовний центр освіти ...

Кожен індивідуум перед народженням отримує подарунок від Бога – іскринку таланту, якою він обов’язково повинен скористатися за час перебування на Землі. Маючі технічні здібності – поповнюють собою плеяду винахідників, другі стають видатними вченими, лікарями, педагогами, письменниками, треті – зірками кіно та естради.

Але кожна держава на певному етапі розвитку потребує лише конкретну кількість еліти за аксіологічним підходом, тож, слідуючи висновкам астрологів, якщо дитячі мрії так і залишилися мріями, не варто ні на кого ображатися. На все буде свій час. І в цьому нам, нікопольцям, дуже поталанило.

В неділю, повертаючись з прогулянки, я зустріла знайому, яка поспішала на заняття… до школи мистецтв. Зміна в її житті викликала у мене подив і зацікавленість. Незважаючи на розпланований до хвилини день, вирішую йти разом з нею. На календарику буцімто вихідний, та першою людиною, яка з посмішкою зустрічала немаленьких вихованців, була директор мистецького закладу Ольга Пастушок. Не втримуюся і прошу Ольгу Іванівну дати інтерв’ю.

«Центр освіти дорослих в місті Нікополі створений у квітні 2017 року при КЗ «Нікопольська міська школа мистецтв №1». Він, поки що, перший і єдиний в Україні у партнерстві із міською владою. Його місія – формування культури освіти дорослих впродовж життя, зміна світогляду нікопольців щодо неформальної освіти, покращення загальнодоступності до освітніх послуг, активного залучення до культурного життя в місті та довіри в громаді, а також створення відкритого реального мультифункціонального простору для освітніх і культурних ініціатив.

Створенню Центру передувала плідна робота. Ми бачили його вільним, доступним, таким, що надаватиме можливість в його стінах будь-кому здобути конкретні знання, набути певних навичок, підвищити свою кваліфікацію, або просто гарно провести дозвілля. Тому нами, для виявлення освітніх потреб, було проведено анкетування серед нікопольців, а при написанні програми і заповненні проектної заявки до участі в конкурсі грантів – враховані всі результати анкетування. Поступово наші сподівання почали перетворюватися у реальність. Спочатку Нікополь став переможцем конкурсу міні-грантів з проектом «Музика змін» в проекті «Громада, що навчається: трансформація конфліктів в Україні та Молдові через активну громадянську участь» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Інституту з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International), Громадської організації «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»», а вже на кінець навчального року ми мали перших випускників, які закінчили курси: «Пісочна анімація», «Гра на фортепіано», «Гра на гітарі».

Сьогодні наш проект продовжує реалізовуватися завдяки злагодженій роботі великої команди – заступника міського голови Ольги Коник, управління з гуманітарних питань Нікопольської міської ради на чолі з Таїсією Мамонтовою, КЗ «Нікопольська міська школа мистецтв №1», Централізованої бібліотечної системи Нікополя під керівництвом Олени Стовби, відомого далеко за межами міста РБФ «Дітям Нікополя» – директор Маргарита Горбаненко, та ГО «Козацький набат».

Успішно діють воркшопи в арт-студії «Творча планета», а саме: художня студія, гончарна майстерня та нунофелтінг (мокре валяння). Для всіх охочих до навчання у цьому напрямку двері відкриті щонеділі з 16.00 до19.00.

             

Для шанувальників співу працює вокальна етностудія – щосереди з 18.00 до 19.30 за адресою вул. Запорізька, буд. 26 (школа мистецтв), а щоп’ятниці – з 18.00 до 19.30 за адресою пр. Трубників, буд. 35а. (новий корпус школи мистецтв). Я раджу не зволікати з рішенням, бо останній день занять в студіях припадає на середу, 29 листопада.

Та на цьому життя не закінчується. У наших планах є курси: «Хореографія для дорослих», «Англійська мова» й «Умілі ручки», але вони залежать від попиту громади. Тож Центр освіти дорослих ще раз запрошує до участі в навчальних програмах, тренінгах та заходах активних, мобільних, готових до змін дорослих учнів і нагадує – НАВЧАННЯ У ЦЕНТРІ БЕЗКОШТОВНЕ!

Довідки та реєстрація за телефоном (050) 221-06-38».

Після розмови Ольга Іванівна запросила мене на екскурсію до класів, в яких проходили навчання. Дійсно цікаво і корисно. Перегляньте невеличкий відеоролик – не пошкодуєте.

Людмила Мищенко

Джерело http://nikopolnews.net

Читати попередню

Скандальним продажем майна тепломережі Марганця керував нікополець

Читать наступну

Праздник спорта и здоровья два дня зажигал никопольчан. ФОТО. ВИДЕО

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство