У Нікополі підтверджено спалах сказу у тварини

У Нікополі підтверджено спалах сказу у тварини
Картинка к: У Нікополі підтверджено спалах сказу у тварини

Інформуємо, у місті Нікополі офіційно підтверджено спалах сказу у тварини, відповідно до результатів дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 003084 від 08.11.2023 року.

З метою нерозповсюдження спалаху сказу рішення Нікопольської міської державної надзвичайної протиепізоотичної комісії було прийнято рішення про запровадження карантинних обмежень з 09.11.2023 року по 09.01.2024 (за умов виконання усіх протиепідемічних заходів та відсутності повторних спалахів).

Також визначені межі неблагополучної на сказ території (спалаху хвороби), а саме: територія від перехрестя вулиць Шевченка-Першотравневої, перехрестя вулиць Першотравневої-Патріотів України, перехрестя вулиць Патріотів України-Преображенської та перехрестя вулиць Преображенської-Шевченка.

В межах вказаної території запроваджені наступні протиепідемічні заходи:

 • Обов’язкова вакцинація всього сприятливого до сказу поголів’я (собаки, коти, інші тварини). Вакцинація проводиться фахівцями Нікопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини безкоштовно, контактний телефон 099 459 39 58 (графік роботи з 8.00-17.00, понеділок-п’ятниця).
 • Встановлюється нагляд за тваринами підозрілих у заражені на сказ, проводитися їх ізоляція та щеплення антирабічною вакциною відповідно до схеми вакцинації.
 • Тварин хворих на сказ або підозрілих у захворюваності на сказ – умертвити. Заходи виконуються фахівцями Нікопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини спільно з представниками Нікопольського районного управління поліції ГУНП України в Дніпропетровській області.
 • На всій території міста Нікополя забороняється проведення виставок, виводок собак, вивезення за його межі собак, котів і диких тварин.
 • Власникам собак, котів та інших тварин, які знаходяться за межами визначеної неблагополучної на сказ території (спалаху хвороби) рекомендовано провести вакцинацію тварин від сказу. Вакцинація проводиться фахівцями Нікопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини безкоштовно, контактний телефон 099 459 39 58 (графік роботи з 8.00-17.00, понеділок-п’ятниця).

За додатковою інформацією звертайтесь до Нікопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини безкоштовно, контактний телефон 099 459 39 58 (графік роботи з 8.00-17.00, понеділок-п’ятниця).

Нагадуємо про шляхи передачі вірусу сказу від тварини до людини та симптоми скази у людини.

Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:

 • укус;
 • подряпину та мікроушкодження шкіри;
 • потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.

Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря! Зволікання може коштувати життя!

Симптоми сказу

У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року, залежно від низки факторів:

 • місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову загалом);
 • кількості й активності вірусу, що потрапив у рану;
 • віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).

Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження. Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку.

Джерело: https://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/

Читати попередню

Передали військовим антидронову рушницю від Нікопольської громади

Читать наступну

У період стресових подій зважайте на те, що здатність дитини навчатися може знижуватися

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство