У Нікополі працює гончарна майстерня

У Нікополі працює гончарна майстерня
Картинка к: У Нікополі працює гончарна майстерня

Гончарство – одне з найдревніших ремесел України. Воно було розвинене і на території Нікопольського регіону. З метою відродження звичаїв та традицій гончарного промислу, а також підполивного розпису Нікопольщини, за підтримки міського голови Андрія Фісака та депутатського корпусу Нікопольської міської ради на території Нікопольської школи мистецтв (пр. Трубників 35 А) з вересня місяця працює гончарна майстерня.Її відкрито при художньому відділенні, де учні мають можливість не тільки вивчати гончарне мистецтво, а ще й кераміку та скульптуру.

У будівлі, в якій розташована гончарна майстерня, за кошти з місцевого бюджету було зроблено капітальний ремонт. Тут повністю замінені дах, всі комунікації, електропроводка, встановлені нові вікна, стіни зовні утеплені та пофарбовані. Також передбачена доступність до приміщення дітей з обмеженими фізичними можливостями. Для їх зручності зроблений пандус, щодасть змогу без перешкод потрапити до майстерні, та гігієнічна кімната.

Всередині приміщення стіни покриті плиткою та миючими шпалерами. Плитка на підлозі продовжує тему гончарства, бо вона теж з елементами глини. Але при виборі плитки враховувалися не лише декор та естетика. Ця плитка не ковзає, тому ходити по ній безпечно.

У гончарній майстерні на сьогодні навчаються 110 учнів художнього відділення Нікопольської школи мистецтв. Навчання тут триває протягом семи років. У студії діти мають можливість навчатися як теоретично так і засвоювати отриманні знання на практиці.

У цьому класі учнізасвоюють теоретичні знання та практичні навички. На поличках виставлені глиняні вироби учнів і це не просто іграшки.Удругому приміщенні розмістився клас, де учні самостійно реалізовують отримані знання та навички на практиці. Тутвстановлено три гончарні кола, а також спеціальні зручні умивальники. Ліпити вироби з глини дітям дуже подобається.

До речі, гончарна майстерня при Нікопольській школі мистецтв є другою в Україні, після знаменитої Опішні. Отже, отримуючи тут необхідні знанняі навички гончарного мистецтва, а також маючи бажання та натхнення, учні зможуть відроджувати гончарство Нікопольщини та нікопольського підполивного розпису і не тільки.

– Робота в гончарній майстерні дає можливість дітям Нікополя розвивати свої творчі здібності, дає можливість викладачу прививати учням любов до рідного краю, до екології і також проводити профілактику комп’ютерної залежності, – говорить директор Нікопольської школи мистецтв № 1Ольга Пастушок.

Джерело: Прес-служба Нікопольської міської ради

Читати попередню

З 1 січня 2019 року починається поетапна монетизація житлових субсидій

Читать наступну

На железнодорожной станции «Никополь» произошел несчастный случай

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство