У Нікополі відбувся вечір пам'яті Олександри Бурбело

У Нікополі відбувся вечір пам'яті Олександри Бурбело
Картинка к: У Нікополі відбувся вечір пам'яті Олександри Бурбело

У стінах Центральної бібліотеки відбувся вечір пам'яті юної поетеси з Вінниці Олександрі Бурбело.

За свій короткий життєвий шлях дівчинка встигла дуже багато. Вона буда обдарованою дитиною. Вчилась на відмінно. Брала участь у предметних олімпіадах та конкурсах з літератури, біології, географії, хімії та математики.Писала вірші, казки та розповіді. Захоплювалась вишивкою та фотографію.

Одногодня дівчинка відправила до Нікополя на перший художньо-літературний конкурс «Край п'яти Січей» свої роботи. Журі було від них у захваті. Того року Олександра завоювала гран-прі конкурсу. На жаль, через декілька місяцівпісля цього дівчинка померла від невиліковної хвороби – муковисцидоз.

Після смерті дівчинки, популяризацією творчості Олександри займається її дідусь. Адже, за життя вінничанка написала дев'ять книг,п'ять з яких було видано посмертно. Її творчість друкували в Україні, Росії, Білорусії та США. Олександру навіть зарахували до Національної спілки Письменників України. Її твори Міністерство освіти й науки України включило до шкільної програми 5-9 класів.

В рідному місті батьки юної поетеси разом з журналом «Вінницький край» заснували літературну премію імені Олександри Бурбело у 2017 році.Конкурс проходить у двох номінаціях: «Поезія» й «Проза». Минулого року на здобуття премії власні роботи відправляли й нікопольці. На конкурсі вони посіли призові місця. Лада Аліфанова отримала першу премію за повість «Фортеця старого Беркута», а Іван Валсамаки - другу за повість «Журавлина Січ». Під час вечора-пам'яті, організованого бібліотечно-інформаційним центром «Слово», дідусь Олександри вручивнікопольцям грошові нагороди, а Ладі Аліфановій ще й медаль.

Протягом вечора у бібліотеці лунали пісні й вірші Олександри Бурбело у виконанні нікопольських школярів.

Марина Щученко

Джерело nikopol-art.com.ua

Читати попередню

У Кривому Розі проходить виставка вишивки «Легіт». ФОТО

Читать наступну

Вітаємо нікопольських домристів і гітаристів!

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство