У Нікополі в’яжуть речі для порятунку недоношених малюків: потрібна вовна!

У Нікополі в’яжуть речі для порятунку недоношених малюків: потрібна ...
Картинка к: У Нікополі в’яжуть речі для порятунку недоношених малюків: потрібна вовна!

У Нікополі реалізують проект «28 петель», або «В’язана доброта», мета якого – допомогти вижити передчасно народженим дітям. В рамках проекту для малюків в’яжуть речі із вовни чи бавовни. Шкарпетки, «царапки», пледи, іграшки-комфортери тощо. Вони допомагають дитині зберегти тепло, що дуже важливо у випадках з недоношеними немовлятами.

Лариса Ткачова розповідає:

- Торопижки – так ласкаво називають діток, які передчасно з’явилися на світ і мають масу тіла від 500 до 2000 г. Я сама – мама двох таких дітей. З перших секунд після передчасного народження дитини з екстремально низькою масою тіла необхідно дбати про збереження тепла тіла малюка. Втрата тепла призводить до того, що організм починає витрачати енергію не на зростання і розвиток, а на зігрівання тіла. Щоб цього уникнути, необхідно підтримувати тепло організму - з цією метою і застосовують вовняні речі.

У недоношених дітей 50% тепла втрачається через голову, оскільки площа голови по відношенню тіла велика. Тому використовують вовняні шапочки.

- Шкарпетки і царапки застосовують, тому що, поки кров досягає кінцівки, вона швидко охолоджується. Тертя вовняних волокон в ніжку дитини - це природний масаж рефлекторних зон стоп. Який не тільки зігріває, а й тонізує та має загальнозміцнюючу дію. В такому стані малюк НЕ знаходиться в забутті, коли він може піти в міцний сон і забути зробити вдих.

- Килимки/пледики з натуральної вовни так само вживають для профілактики і лікування зупинок дихання в недоношених дітей, адже у них через незрілість дихального центру виникають зупинки дихання, а колючий килимок змушує таких малюків більше ворушитися і стимулювати дихання.

Проект «28 петель» почав роботу в Казахстані в 2012 році. З тих пір він розрісся і став міжнародним - це практикують в Узбекистані, Білорусі, Киргизії, Росії та Україні. В Нікополі проект почали реалізувати восени минулого року. В’язати вовняні вироби для малюків взялася майстриня Вікторія Герасименко. Першу партію в’язаних речей до відділення постінтенсивного догляду і виходжування новонароджених у Дніпрі передали у грудні 2019 року.

Наразі Вікторія Герасименко готова працювати над новою партією комплектів. Але потрібні матеріали. Тому в ГО «Жити по—справжньому» звертаються до всіх небайдужих з проханням підтримати проект. Можливо, у когось вдома є запаси вовни чи бавовни, або хтось може переказати кошти на її придбання у спеціалізованих магазинах. Вам будуть дуже вдячні реалізатори проекту і, звичайно, батьки недоношених малюків, які борються за життя. Нитки можуть бути різного кольору, але обов’язково з натуральної вовни чи бабовни – без домішок.

Також потрібні: наповнювач для іграшки-комфортера, zip–пакети. Можливо, хтось допоможе роздрукувати інформаційні листівки або проявить бажання в’язати речі. Будь-якій допомозі будуть раді!

«Маленькі передчаснонароджені раненькі пташенята потребують нашого тепла! Шукаємо тих, хто хоче зігріти крихіток та дати їм шанс на повноцінне життя!!!», - кажуть в організації.

Реквізити для грошових переказів:

5168 7573 8003 3649 (Отримувач Ткачова Л.О.) з поміткою – «для пташенят».

Пропонувати допомогу можна, написавши в особисті повідомлення у Фейсбуці Ларисі Ткачовій за посиланням

Источник: https://nikopol.nikopolnews.net/

Читати попередню

Сбитый в Никополе ребенок в тяжелом состоянии. Срочно нужна помощь! ВИДЕО

Читать наступну

Сколько депутат от Никополя получил денег из бюджета на жилье в Киеве

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство