У Нікополі знайшли кулемет махновців. ФОТО

У Нікополі знайшли кулемет махновців. ФОТО
Картинка к: У Нікополі знайшли кулемет махновців. ФОТО

10 листопада у Нікополі святкували 130-й день народження Нестора Махна. Було проведено цікавий захід, на якому «відірвалися» і діти і дорослі. «Крім копіткої організації було багато імпровізації», - повідомляє один з головних учасників Олександр Шевченко. Саме Олександр зіграв на святі роль батьки Махна. А головний ініціатор заходу Ігор Радченко перевтілився у матроса.

О 10 годині 10 листопада громада зібралася біля пам’ятника Нестору Івановичу (район ресторану «Ковчег»). Відбулися традиційні промови, покладання квітів тощо. Історики зробили коротку справку. Священники Православноі церкви УПЦ КП на чолі з благочинним ієромонахом Меркурієм провели молебень.

Після обов’язкових урочистостей почалися справжні веселощі. Дітей повезли на тачанці до казковоі садиби – ботанічного саду “Ековіста” вул. Херсонська буд. 352, де продовжили дійство заходу. За легендою, Батько Нестор зупинявся на цьому подвірі...

Тут гості могли познайомитися з експозицією, присвячену Махну, від Нікопольского краєзнавчого музею та бібліотек, придбати смачний мед від місцевих бджолярів або сувеніри від майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

На захід завітали гості і козаки з Гуляй поля, Томаківки, Марганця, Нікопольського району. Найцікавішим для всіх виявився конкурс пошуку скарбів. Організатори заздалегідь пропонували бажаючим взяти металошукачі. І деякі гості прийшли з ними. На територіі садиби познаходили різні побутові металеві речі, монети, гільзи, і найголовніше – секретну схованку махновців: новенький кулимет Максим та десятилітрову пляшку самогону!

Пошуковці та іх помічники були нагороджені призами. А захід було негласно названо першим фестивалем металопошуківців у Нікополі.

Ще одним цікавим пунктом святкової програми стало написання листів у майбутнє - у день140-річча Нестора Махна. Листи разом з медом та пляшкою медовухи від бджолярів поклали у залізний глечик та передали Руслану – власнику садиби, щоб він надійно сховав цей «клад» для тих, хто збереться на святкування через 10 років.

День народження Махна у Нікополі вдався на славу, не дивлячись на прохолодну погоду. Веселилися діти, реготали дорослі… Посміхався Батько, сидячи на хмаринці і спостерігаючи за своїми завзятими нащадками.

Источник: https://nikopolnews.net/

Читати попередню

Поехал в Никополь и пропал. Внимание, розыск!

Читать наступну

В Никополе на Княжеской засыпали «вечный» котлован

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство