У нікопольських робототехніків нові досягнення

У нікопольських робототехніків нові досягнення
Картинка к: У нікопольських робототехніків нові досягнення

В Нікополі, на базі загальноосвітньої школи № 4, працює клас робототехніки. Нещодавно його вихованці взяли участь в обласному конкурсі «Модель майбутнього», в якому взяли участь близько 20 школярів. Нікопольські вихованці гуртка робототехніки презентували дуже цікаві наробки. Їх моделі не тільки рухались, а й були екологічними.

Андрій Попов зробив модель машини, яка заряджається від сонячної батареї, а Євген Оскаленко сконструював автомобіль, який прибирає сніг без втручання людини. Електродвигун машини Євгена заряджається від вітрогенератора. На автівках встановлені ультразвукові датчики, тому вони не потребують водія. Якщо ці автомобілі зустрічають на шляху перешкоду, то розгортаються і їдуть в іншу сторону, тим самим уникаючи аварій.

Тож як оцінили винаходи наших робототехніків члени журі?

– Незважаючи на те, що хлопці створили дуже цікаві моделі, журі чомусь вирішило, що вони не гідні ніяких місць, – розповідає заступник директора ЗОШ № 4 з виховної роботи, керівник гуртка робототехніки Оксана Скрипник. – Практично їх дискваліфікували, мотивувавши тим, що наші робототехніки створили свої моделі з конструктора LEGO. Члени журі віддали перевагу моделі, яка була зроблена з картону і не рухалась.

Хай там як, але наші хлопці не збираються зупинятися на досягнутому. Вони вважають, що не варто зациклюватися на одному програші і збираються брати участь в інших конкурсах.

А ось вихованці старшої групи гуртка робототехніки наразі займаються розробкою механізованої руки, якою можна керувати як за допомогою потенциометрів, так і за допомогою смартфонів. Фактично це елемент промислової робототехніки, тому що маніпулятори використовуються в різних сферах діяльності: будівництві, медицині, легкої і харчової промисловості, а також в середовищах, недоступних або небезпечних для людини.

Незважаючи не те, що всі отримали однакове завдання, у кожного винахідника вийшов свій маніпулятор. З цими маніпуляторами хлопці візьмуть участь в конкурсі «Є у роботів безліч професій», який відбудеться наприкінці березня. Тож побажаємо їм успіху!

Джерело: http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

Нікопольські баскетболістки стали чемпіонами області

Читать наступну

В Нікополі продовжується будівництво басейну

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство