У Покрові дорожнє полотно укріплюють геосіткою

У Покрові дорожнє полотно укріплюють геосіткою
Картинка к: У Покрові дорожнє полотно укріплюють геосіткою

На данний момент триває реконструкція однієї з найдовших дорожніх магістралей міста Покрова — вулиці Григорія Тикви. Серед основних етапів цієї роботи є укладання нового дорожнього полотна з використанням новітніх технологій. 

Під час розробки проекту реконструкції стало відомо, що дорога має під собою бетонну основу. Якщо просто покласти зверху шар асфальту, то дорожнє полотно почне швидко руйнуватися. Саме тому при відновленні дороги використовується спеціальна схема. На бетонну основу укладається шар підсипкового матеріалу, поверх нього накладається вирівнювальний шар асфальту. І головною особливістю є використання так званої геосітки Asphaltex, зверху якої і вкладається фінальний шар асфальту.

Геосинтетичні матеріали в Європі застосовуються вже кілька десятиліть, зробивши фактично революцію в дорожньому, цивільному і спеціальному будівництві. За словами спеціалістів, завдяки особливій структурі, дорожня геосітка володіє значною стійкістю до поперечних і поздовжніх розривів. Таким чином, цей полімер активно застосовується в тих місцях, де очікуються великі динамічні і статичні навантаження. Враховуючи інтенсивність автомобільного руху (у тому числі вантажних автомобілів) по вулиці Г.Тикви, таке рішення є найбільш раціональним.

Варто також додати, що використання в сучасному будівництві армованих асфальтобетонних шарів з геосинтетичних матеріалів дозволяє збільшити експлуатаційний термін дорожнього полотна. За деякими оцінками, поряд із поліпшеними характеристиками шосейного покриття, такі технології дозволяють скоротити не тільки кошторис проекту, але і будівельні матеріали для подальшого ремонту в три рази.

Основними перевагами, якими володіє дорожня пластикова сітка, є можливість істотного скорочення товщини несучої основи конструкції, значне посилення дорожнього шару, що веде до збільшення терміну ефективної експлуатації, запобігання змішуванню різних шарів основи покриття. При цьому її використання практично виключає колієутворення та запобігає появі відбитих тріщин на дорожньому полотні.

Такі масштабні проекти в Покрові реалізуються завдяки плідній співпраці та взаєморозумінню з областною державною адміністрацією.

Джерело:  https://nikopolnews.net

Читати попередню

До бійців рідної для нікопольців 93-ї ОМБр прибилася бабуся з окупованої території

Читать наступну

Никопольчанка, попавшая в Книгу рекордов Гиннеса, выставилась в Виннице

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство