Україна стає повноправним учасником Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед

Україна стає повноправним учасником Регіональної конвенції ...

З 01.01.2019 року у торгівлі з ЄС набрали чинності правила походження Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Конвенція ПЄМ). Це інструмент, який встановлює ідентичні правила походження товарів, що застосовуються в рамках угод про вільну торгівлю, укладених між її договірними сторонами.

Використання ідентичних правил походження дозволить збільшити можливості для преференційного експорту вітчизняних товарів на перспективні ринки без сплати мита. Механізм дає можливість наростити виробничий потенціал та відкрити нові потужності, а також збільшити притік прямих іноземних інвестицій. Крім того, це – стимул для відкриття нових шляхів кооперації у торгівлі між сторонами, у тому числі мова йде про створення доданої вартості всередині країні шляхом залучення до процесу регіональних та міжнародних ланцюгів виробництва та постачання. А у перспективі – залучить Україну до європейських та глобальних ланцюгів створення доданої вартості.

Наприклад, українські виробники при використанні правила діагональної кумуляції при встановленні преференційного походження товару зможуть закупляти матеріали, сировину і комплектуючі в країнах-учасницях Конвенції, виробляти з них товари в Україні і продавати готову продукцію до країн ЄС або до країн-учасниць Конвенції без сплати мита.

Учасниками Конвенції є країни ЄС та ЄАВТ (Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн), Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Марокко, Палестина, Сирія, Туніс, Туреччина, Албанія, Боснія і Герцеговина, Македонія, Сербія, Фарерські острови, Косово, Чорногорія, Молдова та Грузія.

Для застосування Україною положень Конвенції ПЄМ необхідним є виконання двох умов:

- наявність з країною-учасницею Конвенції угоди про вільну торгівлю;
- використання правил походження Конвенції в існуючих угодах про вільну торгівлю.

Таким чином, встановлюються єдині правила для підтвердження походження товару для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, що спрощує та прискорює процедуру підтвердження походження товарів. Суттєвим є і фактор того, що повноправна участь у Конвенції розширює можливості доступу товарів з України на зовнішні ринки.

На сьогодні Україною укладено угоди про вільну торгівлю з такими учасниками Конвенції ПЄМ: ЄС, ЄАВТ (Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн), Грузія, Македонія, Молдова, Чорногорія. Ці угоди містять протоколи про походження товарів, які мають відмінності, характерні для кожної з угод.

З метою впровадження положень Конвенції за ініціативою ДФС Підкомітетом Україна – ЄС з питань митного співробітництва 21 листопада 2018 року прийнято Рішення № 1/2018 про заміну у торгівлі з ЄС правил походження на правила походження Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

Рішенням передбачено у торгівлі з ЄС для підтвердження походження товарів використання лише двох документів: сертифікату з перевезення форми EUR.1 або декларації походження, як було передбачено Протоколом I до Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС.

Наступним важливим кроком з боку України стане імплементація Конвенції і, в перспективі, підписання нових угод про вільну торгівлю з країнами-учасницями Конвенції та використання у діючих угодах про вільну торгівлю правил походження Конвенції.

Так, наразі на завершальній стадії переговорів знаходяться угоди про вільну торгівлю з країнами-учасницями ПЕМ – Туреччиною та Ізраїлем. З Грузією узгоджено двосторонній проект Протоколу щодо використання правил походження Конвенції у двосторонній торгівлі.

Джерело: http://sfs.gov.ua

Читати попередню

Пять городов Украины попали в рейтинг самых комфортных для жизни

Читать наступну

Почти 5 тысяч украинцев задекларировали доход в более чем 1 млн гривен

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство