Українці в Канаді. ВІДЕО

Українці в Канаді. ВІДЕО

Перші українці в Канаді з’явились у 1892 році. Відтоді минуло вже 125 років. Канада пережила чотири хвилі міграції, зараз українська діаспора займає третє місце в світі за чисельністю і нараховує приблизно 1300000 українців. Українці є найбільшою слов’янською діаспорою, яка є на території Канади.

На цей час в Канаді проживає велика кількість людей з українським корінням: політики, бізнесмени, меценати, журналісти, письменники, художники, музиканти, лікарі та інженери. Та я хочу розповісти Вам про професійного журналіста, відомого політика, а наразі надзвичайного і повноважного посла України в Канаді та просто про успішну людину.

Шевченко – прізвище відоме не лише в Україні, а й далеко за її межами. Адже, мабуть, важко переоцінити вклад великого Кобзаря в розвиток української літератури, а видатного спортсмена в український футбол. Та моя розповідь про іншу людину, яка також гідна представляти нашу країну на терезах світу.

Андрі́й Віта́лійович Шевче́нко народився 10 червня1976, у селищі міського типу ГвіздецьКоломийського районуІвано-Франківської області. Потім, переїхавши з батьками до Києва, закінчив школу-гімназію №117 із золотою медаллю у 1993 році. У 1994 році став фіналістом програми майбутніх лідерів «FLEX» та закінчив Вищу школу міста Аламіда в Каліфорнії у 1994 році. Вищу освіту з відзнакою здобув в Інституті журналістикиКиївського університету імені Тараса Шевченка та у Києво-Могилянській академії на факультеті суспільних наук. Також навчався за стипендіями Єльського та Стенфордського університетів в США та за стипендією Джона Смітау Великобританії.

Андрій Шевченко досяг значних кар’єрних успіхів у політиці та у сфері мас-медіа. Він добре відомий в Україні як громадський активіст і правозахисник. На початку своєї кар'єри в ЗМІ у 1990-х рр., Шевченко працював київським кореспондентом канадської газети «Українські новини», яка базується в Едмонтоні. Також працював кореспондентом та телеведучим на українських каналах «1+1», «Новий канал», «УТ-1», був журналістом зарубіжних радіостанцій:у 1999 році - кореспондент радіо «Ukrainian Broadcasting Network» у Нью-Йорку,1999–2003 роках - кореспондент американського радіо«Голос Америки».

Був одним із засновників «5 каналу» - першого телеканалу в Україні, який транслював новини у форматі 24/7. У 2004 р. він став обличчям Помаранчевої революції для тисяч телеглядачів. До цього Андрій Шевченко був лідером руху журналістів проти цензури. У 2002 році він став першим головою Київської незалежної медіа-профспілки. У 2005 році отримав премію Press Freedom Award від «Репортерів без кордонів» у Відні, а також у 2005 році отримав преміюТелетріумфу номінації «Ведучий інформаційної програми». Після цього Шевченко розпочав успішну політичну кар'єру і тричі ставав депутатом українського парламенту (у 2006, 2007 та 2012 роках .). У 2006-2012 рр. він був головою Комітету свободи слова, наймолодшим головою комітету Верховної Ради України. У 2012-2014 рр. обіймав посаду першого заступника голови Комітету з прав людини. Андрій став автором 60 законодавчих актів, прийнятих українським парламентом, серед іншого, Закону про доступ до інформації – наріжного каменю українського антикорупційного законодавства.

Андрій Шевченко був активним учасником Революції гідності, був залучений до організації мирних демонстрацій і захисту мітингувальників від жорстокого насильства з боку поліції та репресій з боку влади.

24 вересня 2015 рокуПрезидент України Петро Порошенко призначив Андрія Шевченка послом України в Канаді. До призначення, Андрій Шевченко працював у проекті RADA, який фінансується USAID.

Чому Андрія Шевченка призначили послом? Тому що потрібно підтримувати мир та зберігати дружні відносини між країнами у світі, зокрема Канадою та Україною. Шевченко співпрацював з багатьма канадськими ЗМІ, був прихильником Канади, не забуваючи про свою рідну державу. І тепер, коли Україна переживає важкі часи, Шевченко є надзвичайним і повноважним послом України в Канаді, представляє інтереси і Канади, і України. Він доносить людям істину, що потрібно жити в мирі та поважати країну, де ти живеш, а також пам’ятати і любити свою рідну Батьківщину.

Андрій Шевченко досяг великого успіху своєю тяжкою працею, підіймаючись вгору по сходах. Він є прикладом людини, яка досягла всього своїм розумом, цілеспрямованістю та вірою у світле майбутнє!

                                      


Аліна Бурцева

Источник nikopol-art.com.ua

Читати попередню

Состоялся всеукраинский турнир по художественной гимнастике «Ника-2017»

Читать наступну

В творчестве с детства

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство