УВАГА! Запровадження карантинних обмежень

УВАГА! Запровадження карантинних обмежень
Картинка к: УВАГА! Запровадження карантинних обмежень

Інформуємо, що відповідно до результатів дослідження патологічного (біологічного) матеріалу №001236 п.м. 24 від 23.04.2024 року у Нікополі офіційно підтверджено спалах сказу у тварини.

З метою нерозповсюдження спалаху сказу рішення Нікопольської міської державної надзвичайної протиепізоотичної комісії було прийнято рішення про запровадження карантинних обмежень з 24.04.2023 року по 23.06.2024 (за умов виконання усіх протиепідемічних заходів та відсутності повторних спалахів). Також визначені межі території (спалаху хвороби), а саме: житловий масив «Трубник-2».

В межах вказаної території запроваджені наступні протиепідемічні заходи:
1. Обов’язкова вакцинація всього сприятливого до сказу поголів’я (собаки, коти, інші тварини). Вакцинація проводиться фахівцями Нікопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини безкоштовно, контактний телефон 099 459 39 58 (графік роботи з 8.00-17.00, понеділок-п’ятниця).
2. Встановлюється нагляд за тваринами підозрілих у заражені на сказ, проводиться їх ізоляція та щеплення антирабічною вакциною відповідно до схеми вакцинації.
3. Тварин хворих на сказ або підозрілих у захворюваності на сказ – умертвити. Заходи виконуються фахівцями Нікопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини спільно з представниками Нікопольського районного управління поліції ГУНП України в Дніпропетровській області.
4. На всій території міста Нікополя забороняється проведення виставок, виводок собак, вивезення за його межі собак, котів і диких тварин.
5. Власникам собак, котів та інших тварин, які знаходяться за межами визначеної на сказ території (спалаху хвороби) рекомендовано провести вакцинацію тварин від сказу, якщо з дати останньої вакцинації вищезазначених тварин на сказ минуло більше 1 року, або які взагалі не щеплені проти сказу рекомендовано провести вакцинацію тварин від сказу.

Вакцинація проводиться фахівцями Нікопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини безкоштовно, контактний телефон 099 459 39 58 (графік роботи з 8.00-17.00, понеділок-п’ятниця). За додатковою інформацією звертайтесь до Нікопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини безкоштовно, контактний телефон 099 459 39 58 (графік роботи з 8.00-17.00, понеділок-п’ятниця).

Нагадуємо про шляхи передачі вірусу сказу від тварини до людини та симптоми сказу у людини.

Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:

  • укус;
  • подряпину та мікроушкодження шкіри;
  • потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.
Якщо вас вкусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря! Зволікання може коштувати життя!

Симптоми сказу. У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року, залежно від низки факторів:

  • місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову загалом);
  • кількості й активності вірусу, що потрапив у рану;
  • віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).

Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження. Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку.

Джерело: https://nikopol-mrada.dp.gov.ua/

Читати попередню

Обережно! Вибухонебезпечні предмети!

Читать наступну

Безкоштовний переїзд чи перевезення речей учасникам бойових дій та ВПО

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство