В старій частині Нікополя, а саме в сквері «Визволення», пройшов триденний фестиваль про сучасне місто і його суспільство «Майстерня міста». Такий масштабний захід організували за підтримки німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ разом з Нікопольською міською владою в партнерстві з Благодійним фондом «Нікополь туристичний», національною організацією скаутів України «Пласт» та громадськими організаціями.
Освітні програми, безліч цікавих локацій з майстер-класів, фотозони, експозиції, виставки, безкоштовні екскурсії таквести, кінопокази під відкритим небом – все це в продовж трьох днів чекало на нікопольців та гостей нашого міста.Тут можна було не тільки отримувати корисну інформацію, а й приймати участь в дискусіях, висловлювати свою точку зору.
– Це дуже гарна подія для того, щоб почати спілкуватись одне з одним на важливі для міста теми, – сказала під час урочистого відкриття «Майстерні міста» експерт німецького товаристваміжнародного співробітництва GIZ, урбаніст та архітекторІрісГляйхманн. – Також хочу подякувати міській адміністрації за підтримку, за надану можливість організувати цей проект.
«Родзинкою» фестивалю стало виготовлення муралу на стіні будинку, який є культурною спадщиною Нікополя. Роботу над муралом виконує художник Оксана Харламова. Тут будуть зображені фрагменти з дореволюційного життя нашого міста, а саме діяльність купця, мецената і першого урбаніста Нікополя Ігнатія Єрлашова, якийвніс вагомий вклад в розвиток міста. Саме він відкрив в нашому місті перший кінотеатр, створив міський сад, влаштував рятувальну станцію і пожежну частину, частково провів електрику та телефонний зв'язок в будинки місцевих жителів.
9 липня в рамкахфестивалю «Майстерня міста» відбувся ІІ Форум Інтегрованого розвитку Нікополя та публічна презентація Стратегії інтегрованого розвитку Нікополя з пріоритетом вирішення житлових проблем для вразливих груп населення.
Стратегія була напрацьована міжнародними експертами-урбаністамиGIZз Німеччини та Великобританії разом з місцевою владою Нікополя із залучанням ідей громадськості, що були запропоновані мешканцями на І Форумі Інтегрованого розвитку, який відбувся в січні місяці цього року.
Презентацію основних аспектів Стратегії провели представники виконавчих органів Нікопольської міської ради. Ознайомили нікопольців з напрацюваннями робочої групи з розробки Інтегрованої стратегії та Плану дій щодо житла для малозабезпечених груп населення з пріоритетом вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб і Нікополі. Відповідальні за роботу кластерних груп за пріоритетними напрямами діяльності:
- міський розвиток, житло та управління будинками;
- технічна інфраструктура, транспорт і доступність;
- екологія, безпека та зміна клімату;
- місцева економіка та бізнес, туризм і адміністрація;
- соціальний захист та охорона здоров’я;
- спорт і освіта;
- культура та спадщина, загальний простір.
Харківські архітектори розповілипро результативоркшопу Харківської школи архітектури «Переосмислення контейнерного містечка у Нікополі».
– Ми розуміємо, що не буде такої ситуації, що в цьому містечкувідразуперестануть жити люди, – говорить представник Харківської школи архітектури Евгенія Дулько. – Це бажаний сценарій, але він буде досягатися певним часом. Тому з часом, коли там буде зменшуватися кількість мешканців, можна змінювати функції контейнерного містечка. До житлової функції додати, наприклад, комерційну функцію, відкрити якісь локальні магазинчики, зробити майстерні по дереву або частину зеленої зони, яка буде загальною і для людей, які проживають у містечку, і поряд у мікрорайоні.
Крім того, кожний з присутніх на Форумі отримав так звану поштову картку, на зворотному боці якої було написано: Коли я мрію про Нікополь 2035 року, то я мрію про… На ній треба було написати свої мрії. Ті хто визначився, вішали свої побажання на підготовлений простір і всі могли дізнатися, які думки щодо розвитку міста мають нікопольці.