В Нікополі відкрили ще один Будинок сімейного типу

В Нікополі відкрили ще один Будинок сімейного типу
Картинка к: В Нікополі відкрили ще один Будинок сімейного типу

25 серпня в Нікополі у селищі Північному по вулиці Харківській, відкрився Будинок сімейного типу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це вже 48 Будинок аналогічної типової забудови в Україні, сьомий – в Дніпропетровській області, і третій – в Нікополі.

Будинок розрахований на 12 дітей та батьків, які будуть займатися їх вихованням. Подружжя, що оселиться в цьому будинку – з Вінницької області. Перш ніж взяти дітей в свою сім’ю, батьки пройдуть спеціальне навчання в нікопольському Центрі соціальних служб.

Ця нова будівля побудована за допомогою Німецького благодійного фонду «Міст у життя», у співдружності з християнською місією «Єдність».

– Засновник фонду, який фінансує ці проекти, вже десятиліттями допомагає сиротам, – коментує голова Німецького фонду «Міст у життя» Вальдемар Шрьодер. – У 2011 році він запропонував подумати над тим, яким чином надавати змогу сиротам не тільки смачно поїсти, добре одягнутися і поспати в зручному ліжку, але й дати їм найголовніше, чого їм справді не вистачає, – батьків. З'ясувалося, що в Україні, а фонд працює в семи країнах світу, є батьки, які не можуть взяти більше чотирьох дітей на виховання, бо не вистачає житлової площі. Так виникла ідея проекту створювати житлову площу, щоб батьки, у кого є бажання, могли брати більше сиріт в свою сім’ю.

Будинок світлий, комфортний, двоповерховий, з теплою підлогою, повністю забезпечений всім необхідним для життя: зручними меблями, посудом, холодильником, пральною машиною та іншим. На першому поверсі будинку розташована велика гостинна, кухня, спальня для батьків, а також пральня, господарські кімнати та котельня. Опалення передбачено двох видів: електричне і, про всяк випадок, твердопаливне. На другому поверсі: шість спальних кімнат для дітей, кожна кімната розрахована на двох дітей, шість санузлів, сім умивальників, дитяча кімната та дві кімнати для цікавого проведення дозвілля.

– Батьки не мають права власності на будинок і так зроблено навмисне, – говорить Вальдемар Шрьодер, – тому що батьки можуть помінятися, а будинок залишиться функціональним, придатним для проживання дітей.

На церемонію відкриття Будинку сімейного типу був запрошений міський голова Андрій Фісак. Він подякував всім, завдяки чиїм зусиллям діти-сироти зможуть знайти сім'ю та висловив надію на подальшу плідну співпрацю.

Слід відзначити, що до кінця поточного року буде побудовано та відкрито ще 17 таких будинків в різних областях України.

Джерело: http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/

Читати попередню

Никопольчанин понесет ответственность за «экологический» пожар

Читать наступну

В Нікополі триває боротьба зі стихійною торгівлею

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство