В Україні вручили «Золоті дзиґи»

В Україні вручили «Золоті дзиґи»

Днями у столиці відбувалася урочиста церемонія нагородження лауреатів Першої національної кінопремії України «Золота дзиґа» за професійні досягнення у розвитку українського кіно за 2016 рік, заснованої Українською кіноакадемією.

Усього на розгляд Української кіноакадемії було подано 76 українських фільмів, серед яких було обрано найкращі у 14 номінаціях. Безперечним лідером за кількістю номінацій стала кінодрама Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці», яка претендувала на 8 нагород та здобула шість статуеток «Золота дзиґа»: за кращий фільм, режисуру, головну жіночу роль, головну чоловічу роль, жіночу роль другого плану та чоловічу роль другого плану.

Почесним гостем церемонії став відомий польський режисер Кшиштоф Зануссі, який привітав українців із створенням Української кіноакадемії.

Імена переможців зі сцени оголосили та вручили статуетки «Золота дзиґа» відомі українські діячі культури.

Міністр культури України Євген Нищук та заступник голови Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач вручили «Золоту дзиґу» за внесок у розвиток українського кінематографа народній артистці України Ларисі Кадочниковій. Лауреата у цій номінації визначили члени Національної спілки кінематографістів України.

«Справді, сьогодні дуже історична подія, за останні роки ми багато отримували інформації з численних міжнародних кінофестивалей про успіхи наших кіномитців, але в той самий час у нас на Батьківщині такої премії не було. Заснування такої щорічної премії справді давно вже було на часі, і я дуже вдячний ініціаторам, організаторам і всім партнерам, які були залучені за цю надзвичайну кіно подію – заснування національної кінопремії України «Золота дзиґа». Це справді велика подія для мистецького життя нашої країни», — зазначив під час свого виступу Євген Нищук, повідомляють у прес-службі Міністерства культури.

Статуетку «Золота дзиґа» отримали:

 • Стрічка «Гніздо горлиці» режисера Тараса Ткаченко й продюсерів Володимира Філіппова, Андрія Суярко, Алли Овсяннікової у номінації «Найкращий фільм».
 • Акторка Римма Зюбіна — виконавиця головної ролі у стрічці «Гніздо горлиці» у номінації «Найкраща акторка».
 • Син українського актора Віталія Лінецького отримав статуетку за свого батька, який зіграв головну роль у фільмі «Гніздо горлиці» у номінації «Найкращий актор».
 • Тарас Ткаченко (Премія ім. Ю. Іллєнка) за роботу над стрічкою «Гніздо горлиці» у номінації «Найкращий режисер».
 • Актор Микола Боклан за роль у фільмі «Гніздо горлиці» у номінації «Найкращий актор другого плану».
 • Документальний фільм «Головна роль» режисера Сергія Буковського та продюсера Максима Асадчого у номінації «Найкращий документальний фільм».
 • Микита Кузьменко та Олександр Поздняков за роботу над стрічкою «Жива ватра» у номінації «Найкращий оператор-постановник».
 • Олена Дем’яненко та Дмитро Томашпольський за сценарій фільму «Моя бабуся ФаніКаплан» у номінації «Найкращий сценарист».
 • Олександр Батенєв та Сергій Бржестовський за роботу над фільмом «Моя бабуся Фані Каплан» у номінації «Найкращий художник-постановник».
 • Стрічка «Микита Кожум’яка» режисера Манука Депояна та продюсерів ДмитраБелінського, Ігора Роми, Ірини Манжосової став переможцем у номінації «Найкращий анімаційний фільм».
 • Алла Загайкевич композитор фільму «Жива ватра» у номінації «Найкращий композитор».
 • Акторка Наталя Васько за роль у фільмі «Гніздо горлиці» у номінації «Найкраща акторка другого плану».
 • Стрічка «Кров’янка» режисера Аркадія Непиталюка та продюсера Максима Асадчогоу номінації «Найкращий ігровий короткометражний фільм».

Джерело http://vesti.dp.ua

Читать предыдущую

У столиці презентували сцену Євробачення

Читать следущую

Победителем шоу «Голос страны» стал поющий священник

Каталог предприятий Никополя

+ Добавить предприятие