В закладах освіти Нікополя почнуть сортувати сміття

В закладах освіти Нікополя почнуть сортувати сміття
Картинка к: В закладах освіти Нікополя почнуть сортувати сміття

На сьогодні сьома частина України завалена сміттям. Щодня кожен житель країни викидає мінімум 1 кг відходів. За офіційними даними, тільки на зареєстрованих сміттєвих звалищах знаходиться більше 43 тисяч квадратних кілометрів відходів.

В середині XX століття в усьому цивілізованому світі усвідомили ризик того, що світ може загрузнути в смітті. Тому людство почало сортувати сміття і переробляти відходи.

Міська влада Нікополя теж планує приєднатися до цієї важливої для екологічної безпеки справи. Заступник міського голови Ольга Коник, начальник відділу освіти та науки Нікопольської міської ради Олена Селютіна, депутати Нікопольської міської ради зустрілися з підприємцями та представниками громадських організацій і обговорили питання щодо сортування сміття в закладах освіти міста.

Проект передбачає не тільки установку контейнерів для сортування побутових відходів в школах, а й проведення просвітницьких семінарів, де школярам розкажуть про те, як важливо і потрібно правильно сортувати відходи, розділяючи побутове сміття і вторсировину.

За словами заступника міського голови Ольги Коник, щоб проект «Дбаемо про майбутнє разом» дійсно вдалося втілити в життя школярі повинні бачити кінцевий результат своїх старань.

Приватний підприємець Тамара Борщеговська запропонувала провести екскурсії для школярів на територію ТОВ «Склобаза», де зібрану вторсировину сортують, трамбують, пакують і відправляють на переробку.

Передбачається, що еколого-просвітницький проект «Дбаемо про майбутнє разом» буде охоплювати не тільки школи, а й дитячі дошкільні установи та всіх жителів міста.

Наприклад, до проекту можна залучити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, запропонувавши їм, можливо за фінансової підтримки міської влади, закупити різнокольорові контейнери для розділу вторсировини. В інших містах України вже є такий досвід. Там за зібрану вторсировину ОСББ отримують кошти.

На думку депутата міської ради Олександра Разіна, без участі в цьому проекті сім'ї нічого не вийде.

Тому за підсумком зустрічі заступник міського голови Ольга Коник прокоментувала:

– Ми прийшли до того, що це все має бути комплексно. Треба не тільки навчити дітей в школах і дитячих садах правильно розділяти побутове сміття і вторсировину, але проводити роботу з ринками, ОСББ та іншими установами, щоб всі розуміли що ми йдемо до екологічної грамотності і безпеки нашого міста.

Щоб проект запрацював, потрібно закупити контейнери. Присутні обговорили як вирішити і це питання.

Начальник відділу освіти і науки Олена Селютина запропонувала, щоб кожна школа самостійно виготовила контейнери, адже їх вигляд не принциповий, важливе сортування вторсировини.

– У нас креативні педагоги і талановиті діти, тому зробити контейнери для чотирьох видів сортування, які нам пропонують, ми зможемо своїми силами. До речі, можливо саморобні контейнери вийдуть краще стандартних запропонованих і ми їх прорекламуємо іншим містам України.

Отже місцева влада налаштована впроваджувати навчально-екологічний проект, спрямований на виховання свідомого поводження дітей з відходами, в життя, так що різнокольорові контейнери для розділення відходів вже з нового навчального року можуть з'явитися в усіх школах Нікополя.

Джерело: http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/

Читати попередню

Энергоблок №5 Запорожской АЭС готовится к продлению срока эксплуатации

Читать наступну

Міське кладовище приводять до ладу

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство