Вчора – звичайний хлопець, сьогодні – меценат

Вчора – звичайний хлопець, сьогодні – меценат
Картинка к: Вчора – звичайний хлопець, сьогодні – меценат

Аби діти на уроці захотіли дивитися не в екрани своїх гаджетів, а на дошку, її треба зробити – інтерактивною! Так вирішив нікополець Віталій Новік і подарував рідній школі цілих дві таких красуні.

- Одна буде для точних наук, друга – для гуманітарних, - вирішив випускник, що закінчив ЗОШ №25 на початку 2000-х.

- А також я дарую проектор з великим екраном спеціально для уроків автосправи. Аби підлітки наглядно бачили, які можуть бути ситуації на шляху. І завдяки цьому швидше та якісніше засвоювали правила дорожнього руху, щоби ніколи не наражати ні себе, ні інших на небезпеку, - підсумував меценат.

Віталій Новік – хлопець із більш ніж простої нікопольської родини. Жив із мамою у гуртожитку. Після школи закінчив ПТУ та пішов працювати зварювальником. Але його творча непосидюча натура не дала хлопцю обмежитися простою механічною роботою. Позбавлений щастя поексперементувати у дитинстві з татом, Віталік вирішує самотужки освоїти секрети фізичних та хімічних явищ, і, звичайно, демонструвати їх всім охочим. З цього моменту на світ народився - Віталіус. Сухий лід, дим, пар, іскри, бульбахи-велетні. Як тільки не експерементував хлопець, привертаючи до себе увагу сотень дітлахів та і дорослих, які вважали його ледве не чарівником.

Потім був переїзд до Києва, робота у планетарії і знайомство з можливостями відеохостингу YouTube. Адже, якщо експерименти Віталіуса цікаві сотням, то чому би не спробувати показати їх тисячам, а то й і міліонам глядачів. І не тільки в Україні, а й по всьому світові. За декілька років сміливі мрії стали реальністю. І тепер Віталій Новік може дозволити собі віддячити рідній школі за науку. А найголовніше – долучити через новітні технології до процесу освіти нове покоління.

- Я знаю, який швидкий розум у дітей, бо багато з ними контактував, - говорить Віталій. - Стандартна освіта не здатна забезпечити знаннями нове покоління у зручній для нього формі. Отож, я хоч якось допоможу підтягнути, насамперед, технічний рівень. Хоча би у рідній школі. Але, звичайно, справа не тільки у техніці. Сам підхід до світлих дитячих голів має бути більш креативним та сміливим.

Віталій так говорить не просто. Він сам був інструктором у київському психологічному таборі, бачив, як змінюєтья у кращий бік свідомість дітей при правильному до неї підході.

Коли Новік вручав інтерактивні дошки в актовому залі рідної школи, одну із цікавих психологічних ігор він провів зі школярами, що прийшли подивитися на мецената. Підлітки були у захваті від того, як просто і весело з ними розмовляв і навіть грав, здавалося б, дорослий, серйозний дядько. А ще учні впізнали у ньому того самого ютубера Віталіуса, на канал якого вони підписані! Школярі були в ажіотажі, що до них приїхала зірка. Це вони ще не бачили, як працюють нові інтерактивні дошки! Тепер буде цікава наука і для вчителів і для учнів – освоювати знання по-новому.

Алёна Зинченко

Джерело http://nikopolnews.net

Читати попередню

Жители поселка на Никопольщине доверились солнцу и пришли в Европу. ВИДЕО

Читать наступну

Імпічмент по-нікопольськи. Стали відомі нові подробиці процесу за відставку мера

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство