Спочатку був майдан у Києві, потім війна на сході України. Ще з перших днів Євромайдану нікопольці активно беруть участь у новітній історії своєї держави. З перших днів війни на Донбасі наші чоловіки разом з товаришами з інших сіл та міст захищають рідну землю. На жаль, не всім нікопольським синам пощастило повернутись додому… Минуло три роки з початку війни. З самого початку - з весни 2014 року поряд з воїнами волонтери та священики УПЦ КП. І не тільки на сході країни, а й у містах і селах.
Під час війни у Нікополі була зареєстрована релігійна громада на честь Святого Праведного Петра Багатостраждального Калнишевського. До її складу увійшли хлопці, які воювали у зоні АТО, члени родин загиблих Героїв України, волонтери. В майбутньому у Нікополі з'явиться храм св. прав. Петра Багатостраждального (Калнишевського) на честь загиблих воїнів АТО.
Навесні, релігійна громада отримала приміщення навпроти ТЦ «Billa» по вул. Кармелюка, 4 (колишній гуртожиток). У квітні біля отриманого приміщення, на місці майбутнього храму Святого Праведного Петра Калнишевського, було встановлено хрест, а у самому приміщені розпочались будівельні роботи, які тривають і на даний момент.
Храм з історичними малюнками
Третій день липня для вищезгаданої релігійної громади увійшов назавжди в історію. Саме в цей день, над входом до приміщення, пристосованого під храм,було встановлено хрест. Згодом фасад входу був прикрашений малюнками на історичну тематику. З одного боку зображено річку, на березі якої встановлено козацький хрест. По центру зображений Святий Праведний Петро Калнишевський. Як відомо з історії, Петро Калнишевський був останнім кошовим отаманом Запорізької Січі. У 2008 році Помісний Собор УПЦ КП у зв'язку з 1020-літтям Хрещенням Київської Русі-України благословив приєднати праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського) до лику святих для загального церковного шанування.
Автором малюнків на фасаді храму на честь св. прав. Петра Багатостраждального (Калнишевського) є Олександр Шашков.
Марина Щученко
Джерело nikopol-art.com.ua