Як нікопольці на міському пляжі Івана Купала відзначали. ФОТО

Як нікопольці на міському пляжі Івана Купала відзначали. ФОТО...

На улюблене свято аматори культурно-дозвіллєвого центру чекали з початку літа – старанно вивчали пісні, таночки та не на одній репетиції відточували кожне слово, відшліфовували кожен рух, створюючи образи у міні-спектаклі «В пошуках квітки папороті». Напередодні загадкової ночі, на барвистий луг був відправлений десант, який складався із працівників культурного закладу.

Чоловіки, звичайно під керуванням прекрасної частини людства, накосили запашного зілля, а жіночки, назбиравши квітів, сплели гарнюсінькі віночки не лише на голівки дівчаткам, а ще й для обряду пускання на воду. Якщо він попливе за течією – наречений живе в далеких краях, якщо буде непоспіхом рухатися вздовж берега – коханий десь поруч, а якщо ж віночок заклякне на одному місці – дівувати прийдеться до наступного дня Івана Купала. З трави ж вправні майстрині зробили зразок ляльки-мотанки, бо під час розваг планувався майстер-клас – створення надійного оберегу, основою якого є цілюще зілля.

Спочатку все йшло, «як по маслу» – зелененька марена нагадувала відпочиваючим про початок розваг, артисти востаннє заглядали в люстерка, з динаміків розливалися купальські пісні. Але, не все сталося, як хотілося… Чи то нікопольські бабоньки знають понадсекретні заклинання на дощ, бо вже геть зів’яла городина, чи то місцеві метеорологи вгадали. Як співається в пісні «сьогодні Івана, а завтра Купала», так відбулося і у нас – до вісімнадцятої години в душах жевріла надія на те, що хмари заплачуть поза межами пляжу, Людмила Мищенкоерез п’ять хвилин стало зрозуміло – сподівання даремні. Першим «на ногах» не втрималося деревце, потім почала «піднімати крила» палатка, слідом за ними, відчувши перші важкі краплі, розхвилювалося море. Одна мить, і почалася друга частина свята – КУПАЛА.

Звичайно, всі були розчаровані примхами природи. Аматорам нічого не залишалося, як бути задоволеними фотосесіями, трішки більше поталанило глядачам – окрім позування перед фотокамерою, бажаючі отримали віночки у подарунок. А пісні не зів’януть, їх можна виконати і послухати на наступний рік.

Людмила Мищенко

Джерело http://nikopolnews.net

Читати попередню

У Нікополі піймали білоруса, що поцупив телефон вартістю майже 30 тис. грн

Читать наступну

У Нікополі біля Палацу урочистих подій відзначили одразу два свята. ВІДЕО

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство