Якщо хочеш змінити світ, обери професію вчителя

Якщо хочеш змінити світ, обери професію вчителя
Картинка к: Якщо хочеш змінити світ, обери професію вчителя

Найбільшого успіху досягають освітні системи в країнах, де вчительський фах обирають ті, хто має хист до цієї професії, хто любить дітей і взаємодію з людьми, прагне працювати на благо громади і суспільства. Наприклад, фіни кажуть: «Якщо ти хочеш змінити світ, обирай професію вчителя».

Україна – не виняток, що стосується мотивації професійного вибору вчителів. І навіть немає сьогодні жодної людини, яку необхідно було б переконувати в тому, що вчителем може стати далеко не кожен. Гарні різні спеціалісти для суспільства однаково важливі. Проте вчителя до загального ряду поставити неможна, від нього й тільки від нього залежатиме, чи відбудеться як морально, так і професійно інженер і підприємець, військовий і лікар. Ось чому вибір професії вчителя – питання визначного соціального значення, а допрофесійна орієнтація на педагогічну діяльність є найважливішим напрямом усієї системи профорієнтаційної роботи як школи, так і вищого педагогічного навчального закладу.

Одним з принципових положень педагогічної науки є аксіома, яка стверджує, що інтелект загострюється інтелектом, характер виховується характером, особистість виховується особистістю. Тобто яскрава, неординарна, приваблива особистість вчителя виступає однією з найважливіших умов, а також способом досягнення успіху у виховній і освітній діяльності.

82% студентів нового набору педколеджу склали учні загальноосвітніх шкіл Нікополя і Нікопольського району, 18% – випускники шкіл Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської і Полтавської областей. Як стати педагогом-фахівцем? Одні дослідники стверджують, що для цього потрібен великий досвід: працюючи на робочому місці поруч з досвідченими вчителями, молодий педагог набуває уміння працювати з учнями. Інші вважають, що потрібно мати педагогічний талант, адже при його наявності успіх в роботі забезпечено. «Вчителем треба народитися» – вважають вони. Треті наголошують, що у педагогічній діяльності головне не талант, а майстерність, заснована на умінні, професіоналізмі, кваліфікації.

В цьому навчальному році був недобір студентів у вищі навчальні заклади в цілому по Україні, а набір студентів на Дніпропетровщині склав 82%. Серед вищих педагогічних навчальних закладів І–П р.а. нашої області тільки КВНЗ «Нікопольський педагогічний коледж» ДОР» виконав план набору на 2018/2019 навчальний рік. За останні десять років у Нікопольському педагогічному коледжі не було конкурсу абітурієнтів. А ось в цьому навчальному році на відділення початкового навчання (база 9 класів) конкурс склав 1,2 особи на місце, на відділення дошкільного навчання (база 9 класів) – 1,6 особи на місце, на базі 11 класів цього ж відділення – 1,8 особи на місце, а за кількостю заяв вступників до коледжу – 2,1 особи на місце. В коледж вступили кращі з кращих з загальним шкільним середнім балом з математики 10–12 балами – 21%, з 7–9 балами – 60%; з української мови – з середнім шкільним балом 10–12 – 61%, з 7–9 балами – 31%. Ефективно проходило навчання з вищевказаних предметів на підготовчих курсах коледжу. Добре спрацювала і профорієнтаційна комісія коледжу, а також велику роботу до вступу до коледжу на місцях в школах Нікополя, Кривого Рогу, Марганця, Покрова, Нікопольського і Апостолівського районів провели тамтешні вчителі – випускники нашого педагогічного коледжу, за що їм велика вдячність.

82% студентів нового набору склали учні загальноосвітніх шкіл Нікополя і Нікопольського району, 18% – випускники шкіл Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської і Полтавської областей. Ті, хто прийшов в стіни своєї альма-матер, були приємно здивовані, бо тут створені всі умови для навчання студентів на сучасному якісному рівні, занять спортивно-масовою роботою та організацією студентського дозвілля.

Майбутній вчитель Нової української школи (НУШ) повинен об’єднати найкраще, на якому стоїть сучасна школа. На мій погляд, це спільні справи, спільні інтереси, спільні ідеї, спільні вподобання. А уроки фізичної культури важливо перетворити на час максимальної ігрової активності у поєднанні з релаксійними і дихальними вправами.

Нова українська школа пропонує перейти від школи знань до школи умінь і навичок. Вона пропонує, навчаючи учнів, навчатися і самому. Значну частину часу в Новій українській школі педагоги присвятять розвитку творчості та креативності, де школа буде в радість, зі всіма принципами нової педагогіки партнерства, де навчання буде в радість, цікавим і різноманітним, де пануватиме увага, де дитині буде дозволено усамітнитись, якщо це їй буде потрібно. Головна мета Нової української школи – виховати освічених та свідомих українців ХХІ століття.

Валерій БЕНЬКО.

Источник: http://ntm.net.ua

Читати попередню

Чемпионы бывшими не бывают

Читать наступну

Мунципальная варта может только составлять протоколы, предписания и акты

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство