Заробітну платню виймуть з конвертів!

Заробітну платню виймуть з конвертів!

В Нікополі вже декілька місяців працює створена при виконавчих органах влади робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Про мету її діяльності та перші результати роботи розповіла заступник міського голови, голова робочої групи Лариса Дуксова.

-  Ларисо Вікторівно, перш за все хотілося б почути, що це за група, та навіщо вона створена?

duxova-  Міська робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення - це постійно діючий консультативно-дорадчий орган, створений згідно з розпорядженням Нікопольського міського голови Руслана Токаря. Завдань у групи досить багато. Але основною метою є підготовка пропозицій стосовно визначення шляхів, механізмів та способів вирішення питань щодо максимально можливої легалізації виплати заробітної плати. Робоча група також займається проведенням роз’яснювальної роботи щодо легалізації виплати зарплатні серед роботодавців.

 -  Навіщо в Нікополі потрібен такий державний орган, адже у нас і без нього більш ніж достатньо різноманітних контролюючих інстанцій?

-  По-перше, наша робоча група забезпечує ефективну взаємодію між різними державними контролюючими органами - Пенсійним фондом, Державною інспекцією з питань праці, Державною податковою службою тощо. А по-друге, детінізація доходів громадян та відносин у сфері зайнятості населення, підвищення рівня оплати праці – це на сьогоднішній день одне з першочергових завдань діяльності міської влади. Адже ми розуміємо, що податки – це основа бюджету. А отже – це і пенсії, і безкоштовний проїзд «пільговиків», і дотації сфері охорони здоров’я, і ще багато чого.

 -  Тобто йдеться про нові податки?

-  Звичайно, ні! Головна наша мета – вивести заробітну платню з «конвертів», зробити її видачу прозорою. Я думаю, ні для кого не таємниця, що в нашому місті значна кількість людей отримує офіційно лише мінімальну зарплатню або взагалі не мають запису про працевлаштування в трудовій книжці. І це неправильно. Адже ці громадяни виявляються незахищеними законом. Вони втрачають трудовий стаж та право на нормальну пенсію, соціальній захист. А держава, в свою чергу, недораховується чималих сум в бюджетах всіх рівнів. Тож «мінімізація» зарплатні шкідлива для суспільства. І ми не маємо права закривати на це очі.

 - Але як на це відреагують підприємці? Адже велику кількість «мінімізаторів» складають саме вони.

-  Йдеться, повторюю, не про нові податки, а про дотримання закону. Якщо наймаєш на роботу людину, користуєшся результатами її праці – то будь ласкавий забезпечити працівнику гідну оплату праці, а згодом - і нормальну пенсію. Перекладати цей клопіт цілком на державу – безвідповідально. А порушувати закони – ще й безчесно.

-  Гаразд, тоді скажіть, будь ласка, яких результатів вам вдалося досягти?

- Зроблено вже чимало. Проведено 23 перевірки щодо додержання законодавства про працю на підприємствах міста, за результатами яких виявлено 30 неоформлених працівників, з них вже «легалізовано» 23 робочих місця. За результатами інформаційно-роз’яснювальної роботи укладено 157 трудових договорів. 20 підприємств підвищили рівень оплати.

До прокуратури внесено три подання на притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності, 50 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді накладання штрафу у розмірі від 510 до 1700 грн. За невиконання законних вимог державних інспекторів щодо усунення виявлених у ході перевірок порушень 10 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності - штрафу від 1360 до 1700 грн.

Але головним є те, що нам зрозуміла вся глибина проблеми. Сподіваюся, що робота по «розконвертизації» зарплатні допоможе досягти значних успіхів, а наші городяни нарешті отримають той трудовий захист, який їм гарантує Конституція та закони України.

Источник: НТМ

Читати попередню

Городская власть согласилась на тариф 2 грн. 50 коп.

Читать наступну

Переможець конкурсу «А вам слабо?» у Нікополі

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство