Звернення до громадян щодо спалювання сухої трави

Звернення до громадян щодо спалювання сухої трави
Картинка к: Звернення до громадян щодо спалювання сухої трави

Щорічно, з приходом літнього періоду на території нашого міста у парках та скверах, та вздовж доріг рухаються вогняні «фронти», які знищують на своєму шляху все живе. Тому, вкотре нагадуємо, яку небезпеку несуть такі пожежі.

Вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей.

Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які несуть велику шкоду для здоров’я людини. Якщо пожежі виникають на місцевості через яку проходять високовольтні лінії електропередачі, постає нова загроза. Дим і вогонь є напівпровідниками й за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ЛЕП.

Під дією неконтрольованого вогню провід лінії електропередачі також може перегрійтеся й обірватися, створюючи небезпеку ураження електричним струмом тих, хто знаходиться під ним. Небезпечними є і низові пожежі, адже від сухої трави можуть загорітися дерева, які потім падають на лінії електропередачі, спричинюючи аварійну ситуацію.

Нагадує - аби запобігти пожежам, в охоронних зонах ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- розпалювати вогнища, палити, кидати непогашенні сірники або недопалки;

- розміщати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо);

- складувати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали;

- розміщати звалища різних горючих і хімічно небезпечних відходів.

 

Також правилами пожежної безпеки забороняється зберігання висушеної трави не тільки на території електричної підстанції та енергетичного підприємства, а і навколо них на відстані ближче 100 м.

Нагадуємо, уздовж повітряних ліній електропередачі відводиться охоронна зона (у повітрі і на землі), ширина якої залежить від напруги лінії і береться по вертикалі проекції крайніх проводів:

2 м – до проводів напругою до 1кВ;

10 м – до проводів напругою до 20 кВ;

15 м – до проводів напругою до 35 кВ;

20 м – до проводів напругою до 110 кВ;

25 м – до проводів напругою до 150-220 кВ.

30 м – до проводів напругою до 330.

По периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв охоронна зона вважається – на відстані 3 м від огорожі або споруди.

Пам’ятайте: розпалювати вогнища в охоронних зонах ліній електропередачі заборонено законом!

Ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів. Для їх гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін. Адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4 км/год., а у вітряну – до 30. Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.

Одночасно нагадуємо, що самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків заборонено законодавством і за порушення цієї норми передбачена відповідальність.

Читати попередню

Что происходит с нашей никопольской дамбой?

Читать наступну

В Никополе полиция ищет свидетелей смертельного ДТП

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство