Історичні будівлі колишнього пивзаводу не розбирають, а зберігатимуть у належному стані

Історичні будівлі колишнього пивзаводу не розбирають, а зберігатимуть ...

Якщо, заглибитись в історію, то більше 120 років тому в Нікополі було збудовано пивзавод, який прославляв наше місто на весь світ. Його засновником був австрієць Карл Штекель. Вже у 2002 році завод припинив своє існування. Але дві його найцінніші в архітектурному плані будівлі внесено до реєстру об’єктів історичної спадщини.

Останнім часом стан колишньої броварні викликав резонанс серед громадськості Нікополя. Будівлі на його території почали активно розбирати на цеглини, чого не можна робити, враховуючи культурний та історичний статус пивоварні. Місцева влада одразу відреагувала на цю ситуацію, долучившись до пошуку власника приміщень. Виявилось, що наразі вони належать ТОВ «НПЗ «Відродження»», представництво якого знаходиться у Дніпропетровську.

За словами головного спеціаліста відділу культури, сім’ї та молоді Лариси Коцюбинської, на ім’я власника одразу ж було надіслано лист із зазначенням неправомірних дій по відношенню до приміщень броварні, як пам’ятки архітектури місцевого значення. У цьому випадку навпаки необхідно дотримуватись заходів, направлених на їхнє збереження. У разі невиконання подібних вимог, власник мав відповідати перед законом.

Представники приватної організації дуже швидко відреагували на звернення нікопольської сторони. Юрист з «Відродження» вже за декілька годин прибув до Нікополя та відповів на запитання місцевої влади, громадськості та журналістів. За його словами, розбирають приміщення, які не мають історичної цінності. Архітектурні пам’ятки навпаки – укріплюють та відновлюють. У правдивості цих слів переконались представники місцевої влади, зайшовши на територію заводу. Купи цегли, які тут можна побачити – результат розбирання сучасної прибудови, яка примикає до будівлі пивоварні, для звільнення доступу техніки до приміщення з метою його подальшої реконструкції. Як говорить юрист, у подальшому цегла використовуватиметься для будівництва на території колишнього пивзаводу. Запевняє, що будівлі архітектурної цінності чіпати не будуть. Водночас представник приватної організації не готовий розкрити таємницю з приводу подальшої долі будівель броварні. Яке призначення вони матимуть, і що побудують на території заводу? Обіцяють розповісти згодом.

Зараз готується охоронний договір між відділом культури, сім’ї та молоді з одного боку та ТОВ «НПЗ «Відродження»» – з іншого. У цьому документі будуть вказані всі необхідні вимоги, які має виконувати власник по збереженню та використанню пам’ятки архітектури.

Джерело: portal.nikopol.net

Читати попередню

В Нікополі пройшов турнір ветеранів гандболу, присвячений пам’яті Олександра Куценка

Читать наступну

15 лютого - мітинг з нагоди виводу військ з Афганістану

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство