Безкоштовна діагностика та електронні лікарняні

Безкоштовна діагностика та електронні лікарняні
Картинка к: Безкоштовна діагностика та електронні лікарняні

Останнім часом до відділу охорони здоров’я Нікопольської міської ради надходять питання від мешканців міста щодо надання роз’яснень по програмі «безкоштовна діагностика» за направленням сімейного лікаря та введння в дію електронних листків непрацездатності. За бажанням всю інформацію можна переглянути на офіційному сайті мозу.

По першому питанню повідомляємо, що БЕЗКОШТОВНА ДІАГНОСТИКА ЗА НАПРАВЛЕННЯМ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ ВІДКЛАДАЄТЬСЯ ДО 2020 РОКУ.

Проєкт мав запрацювати ще 1 липня 2019 року, проте тепер його затвердженням має займатися новий уряд.

Безкоштовна діагностика за направленням сімейного лікаря відкладається до наступного року. Нововведення мало би запрацювати від 1 липня 2019 року, але з цього часу розпочався перший етап проекту “Безкоштовна діагностика” який передбачає підготовчу роботу на рівні медзакладів. Згодом затверджений перелік безоплатних діагностичних послуг, затверджений Кабінетом Міністрів України, буде доступний пацієнтам по всій Україні.

Підготовчий етап програми “Безкоштовна діагностика” включає підготовку консультативно-діагностичних центрів та поліклінік у лікарнях до переходу на новий принцип фінансування - "гроші йдуть за пацієнтом".

Адміністрування такої програми по всій країні передбачає великий обсяг попередньої підготовки як з боку самих медзакладів, так і з боку МОЗ України та НСЗУ. Йдеться про забезпечення автономізації, комп’ютеризації, наявності належного обладнання, відповідно до сформованих вимог, рівний доступ до послуг по всій Україні тощо.

Зі сторони МОЗ та НСЗУ триває робота над усіма аспектами програми «Безкоштовна діагностика»: консультації з лікарями-спеціалістами, робота над новим додатковим функціоналом електронної системи eHealth, аналіз великих обсягів даних, що збираються з регіонів.

Програма «Безкоштовна діагностика» — це один з підготовчих етапів розробки першої Програми медичних гарантій, з якої у 2020 році розпочнуться зміни у оплаті медичних послуг на всіх рівнях медичної допомоги: первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної та реабілітаційної допомоги. Програма медичних гарантій буде ухвалена Верховною Радою разом з Державним бюджетом.

Безкоштовну діагностику вирішили поки не запускати в ту дату, яку спочатку запланували. Тому що і на стороні закладів, і на стороні Національної служби здоров'я ще треба зробити додаткову роботу.

Водночас, у найближчий час у МОЗі та НСЗУ мають чітко уточнити список послуг, за які передбачена оплата. Йдеться про покращенні немедичні послуги – проживання, харчування і сервіс, про медичні послуги без направлення лікаря – за самостійне звернення пацієнту доведеться платити самостійно. А також уточнюється перелік медичних послуг некритичного характеру, за які Національна служба здоров'я сплачувати не буде. Це стоматологічні послуги, крім дитячих та ургентних, і послуги з оздоровлення. Впровадити медичні гарантії планують з 1 січня наступного року.

ЩОДО ДРУГОГО ПИТАННЯ СТОСОВНО ВВЕДЕННЯ В ДІЮ ЕЛЕКТРОННИХ ЛИСТКІВ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ ПОВІДОМЛЯЄМО, що 17 квітня Уряд схвалив постанову, яка дозволить запустити в роботу Електронний реєстр листків непрацездатності, що унеможливить їх фальсифікацію. Мінсоцполітики розробило відповідний проект ще в січні 2019 року. Ймовірно, Електронний облік листків непрацездатності повноцінно запрацює з 01.01.2020. До вересня 2019-го Пенсійний фонд, МОЗ, Національна служба здоров’я і Фонд соцстраху налагоджували електронну інформаційну взаємодію для підтримки Електронного реєстру. Орієнтовно до 01.12.2019 МОЗ і Національна служба здоров’я забезпечать технічну можливість реєструвати листки непрацездатності в Електронному реєстрі. Фонд соцстраху розробить нормативно-правові акти, щоб запровадити ризик-орієнтовані підходи* до перевірки обґрунтованості видачі й продовження листків непрацездатності з використанням Електронного реєстру. * Ризик-орієнтована інформаційно-аналітична система Фонду соціального страхування — автоматизована система, яка дає змогу проводити оброблення та аналіз обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам на підставі інформації з Електронного реєстру листків непрацездатності. У найближчі місяці МОЗ внесе зміни до своїх нормативно-правових активів, аби процес переходу до електронних листків був швидкий і безболісний. Тож змін очікуємо чимало. Про подальші кроки для переходу на електронні лікарняні ми вас обов’язково інформуватимемо.

Джерело: nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

Звірка інформації на отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг

Читать наступну

В дошкільних навчальних закладах Нікополя теж провели перевірку

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство