Безпечне управління автомобілем взимку

Безпечне управління автомобілем взимку

На безпеку дорожнього руху в складних умовах, крім безумовного дотримання правил дорожнього руху, велике значення мають знання та навички водіїв з водіння автомобілів у зимовий період. Проведення перед початком зимового сезону з усіма водіями інструктажу про особливості водіння автомобілів у цей непростий період є необхідним і обов’язковим.

ПОЧАТОК РУХУ
Рушання з місця на слизькій дорозі вимагає підвищеної уважності від водія. Не «газуйте» на старті. Той, хто буксує, програє старт і відстане від сусіда. Крім того, при старті з пробуксовкою ведучі колеса втрачають зчеплення з дорогою і почнуть ковзати в сторону сусіднього автомобіля. Якщо дорога дуже слизька, починайте рух на другій передачі. Якщо пробуксовка почалася треба негайно припинити її. Чимшвидше ви це зробите, тим швидше зможете зачепитися за дорогу і почати нормальний рух.

ЇХАТИ ТРЕБА ПЛАВНО
Досвідчені водії в один голос твердять: найголовніше правило зимового водіння –виконувати будь-які дії плавно. Перш за все, це дії за кермом, педалями газу й гальма. Збігати різких рухів – це, мабуть, основна проблема особливостей водіння в зимову пору.

НЕ ЗЛОВЖИВАЙТЕ «НЕЙТРАЛКОЮ»
Щоб колеса не ковзали, вони повинні бути під вашим контролем якщо не завжди, то по можливості більшу частину часу. Двигун завжди повинен працювати, «внатяг». Особливо небезпечно гальмувати в момент, коли авто котиться на «нейтралці». У такій ситуації керування машиною особливо небезпечне.

КЕРУВАТИ ЗАНОСОМ
Подолання поворотів – головний біль водіїв у зимовий час. Саме в повороті машина найчастіше зривається в занос. Вивести авто із заносу проблематично, але цілком можливо. Головне, не впадати в паніку, а намагатися керувати машиною в заносі. Поспіх на дорозі, особливо взимку, недоречний. Ті, хто цього не зрозумів, частіше за інших потрапляють у дорожньо-транспортні пригоди. Дотримуйтесь принципу: «Тихіше їдеш – далі будеш».

ЩО ЩЕ ПОТРІБНО ЗНАТИ, ЩОБ ВІДЧУВАТИ СЕБЕ НА ЗИМОВІЙ
ДОРОЗІ МАКСИМАЛЬНО ВПЕВНЕНО?
На зиму краще забути про звичку ставити авто на «ручник» після паркування. У такому положенні гальмові колодки виявляються притиснутими до барабанів. Зимової ночі при низьких температурах мокрі колодки примерзають до барабанів намертво.

Досвідчені автомобілісти стверджують, що успішне зимове водіння залежить не тільки від умінь водія, але й від стану автомобіля. Для боротьби з ожеледицею колеса повинні бути ідеально збалансовані й обовязково «перевзуті» в зимову і гумові шини. Тим часом зберегти їх на дорожніх вибоях в умовах зими допоможе підвищений тиск у шинах, замість стандартних значень, для різних машин він різний.

Видимісь взимку, наприклад, підчас снігопаду або хуртовини, набагато гірша, ніж улітку. Памятайте, що в таких умовах здається, що зустрічні автомобілі знаходяться набагато далі, ніж є насправді. Ще одна небезпека для водія – світло фар із зустрічної смуги в темний час доби. Щоб уникнути засліплення, потрібно зміщати погляд вправо приблизно на 20 градусів, що забезпечує уникннння засліплення і успішно стежити за обстановкою на дорозі.

Джерело nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

Нікопольським підприємцям розповіли про тонкощі законодавства для успішного ведення бізнесу

Читать наступну

Срібло юних нікопольських футболістів

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство