Через війну десятки тисяч українців та українок втратили кінцівки або мають протези

Через війну десятки тисяч українців та українок втратили кінцівки ...
Картинка к: Через війну десятки тисяч українців та українок втратили кінцівки або мають протези

Люди з інвалідністю, так само як і кожен із нас, — невіддільна частина суспільства та окремі особистості зі своїми життєвими історіями, досягненнями й унікальністю. З людьми з інвалідністю ми можемо зустрітися будь-де: на зупинці, в магазині, в черзі до лікаря чи просто прогулюючись вулицею. Щоб допомогти їм адаптуватися, ми маємо вміти правильно з ними спілкуватись.

Нижче пропонуємо основні правила та поради:

  1. Допомагайте лише тоді, коли людина попросить. Ніколи не торкайтеся людей з інвалідністю чи їхніх допоміжних засобів пересування без дозволу — це порушує особистий простір та може нашкодити.
  2. Не жалійте. Акцентуйте увагу на силі людини та поважайте її пережитий досвід.
  3.  Не запитуйте про поранення чи травму. Якщо вам важливо дізнатися про це, спочатку уточніть, чи комфортно людині говорити на цю тему.
  4.  Не уникайте. Зустрівши людину з інвалідністю, не відводьте погляд. Часто — це захисники та захисниці, які віддали своє здоровʼя, обороняючи нас.
  5.  Не розглядайте травму людини. Якщо ви зустріли людину без кінцівки або з протезом — не варто витріщатись. Людині буде ніяково та неприємно.
  6.  Поговоріть із дітьми про людей з інвалідністю, але не в присутності людини, якої це стосується. Використовуйте термін “людина з інвалідністю” і зрозуміло для дитини пояснюйте всі правила. Навчіть дитину бачити в людині особистість, а не інвалідність.

Найменше, що ми можемо зробити — це виявляти повагу, залишатися людяними і вчитися правильно взаємодіяти один з одним.

Джерело: https://nikopol-mrada.dp.gov.ua/

Читати попередню

Захисникам передали зарядні станції від Нікопольської громади

Читать наступну

У Нікопольській міській дитячій лікарні створено сенсорну кімнату, за допомогою якої фахівці сприятимуть відновленню та зміцненню психічного здоров’я мешканців громади

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство