Чому підвищено тариф на проїзд і коли проводилися обговорення

Чому підвищено тариф на проїзд і коли проводилися обговорення...
Картинка к: Чому підвищено тариф на проїзд і коли проводилися обговорення

Питання вартості проїзду в міських автобусах завжди було важливим для мешканців. Вартість проїзду на 70% складається з вартості палива, шин, мастильних матеріалів; на 23% - заробітної плати та податків. На момент прийняття тарифу у розмірі 4 грн. (01.04.2015 рік) – вартість дизпалива складала 19 грн./л, мінімальна заробітна плата - 1218 грн. В умовах постійного росту цін на державному рівні на енергоносії, підвищення мінімальної заробітної плати з 1218 до 3723 грн., як наслідок здорожчали послуги та товари. Тому і вартість проїзду підлягає зміні до економічно обґрунтованого рівня. Питання тарифу неодноразово обговорювалось з громадою.

Так, 20 листопада 2017 року відбулося громадське обговорення тарифу на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах.

Під час обговорення розглядався поданий перевізниками розрахунок тарифу на 5 грн. та було надано ґрунтовне роз’яснення структури тарифу на проїзд у розрізі складових тарифу. В ході обговорення зауважень до розрахунків не виникло.

З метою уникнення соціальної напруги прийнято рішення встановити з 01.12.2017 тариф 4,50 грн. (при ціні дизпалива - 24,50 грн./л, рентабельність – 2,6%, мінімальна заробітна плата – 3723 грн.).

Протокол обговорення та розрахунок тарифу на 5 грн. по перевізникам опубліковано 24.11.2017 на офіційному сайті НМР. (http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/servisi/hrafik-avtobusiv/hromadske-obhovorenniazasidannia-kruhloho-stolu)

Також, 22 січня 2018 року відбулось громадське обговорення проекту рішення «Про затвердження Правил користування міським пасажирським автомобільним транспортом у м. Нікополь» та оплати проїзду у міському транспорті, на якому перевізники ставили питання підвищення тарифу відповідно до раніше поданих розрахунків до 5 грн., у зв’язку зі стрімким зростанням ціни на дизпаливо з 24,50 грн/л до 27 грн./л.

23 січня 2018 року було проведено спільну робочу нараду з громадськими організаціями та перевізниками з питання структури тарифу.

Інформуємо, що проекти рішень виконавчого комітету Нікопольської міської ради про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у розмірі 5 грн. оприлюднено 23.01.2018 на офіційному сайті міської ради. (http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/publichna-informatsiia/dokumenti-nmr/proekty-rishen-vykonavchoho-komitetu)

У зв’язку зі значним зростанням цін на паливо, мастильні та інші матеріальні ресурси перевізники міста неодноразово зверталися стосовно приведення тарифів у сфері перевезень автомобільним транспортом до економічно обґрунтованого рівня та попередили, що у разі не перегляду тарифу перевезення пасажирів міськими автобусами з 15.02.2018 буде припинено.

Тому, з метою недопущення зупинки роботи громадського транспорту на черговому засіданні виконавчого комітету Нікопольської міської ради було прийнято рішення про встановлення економічно обґрунтованого тарифу на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у розмірі 5 грн.

Управління економічної політики

Джерело nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

Запали свічу

Читать наступну

У Нікополі вшанували Героїв Небесної Сотні. ФОТО

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство