Дитина під парасолькою прав

Дитина під парасолькою прав
Картинка к: Дитина під парасолькою прав

У клубі «Джерельце» 24 червня бібліотекарі провели з юними користувачами правову гру «Дитина під парасолькою закону». Метою заходу - розповсюдження правових знань серед дітей і підлітків, вивчення прав дітей в ігровій формі.

Урочисто розпочався захід:

«Сьогодні клубний захід в нас, дітей прийшло багато, тому турнір «Права дітей» вже час розпочинати!»

Спочатку діти заглянули у чарівну скриньку, де побачили найцінніший скарб планети Земля – себе. «Якщо говорити мовою символів -продовжувала бібліотекар-то людина – це птах з двома крилами. Одне крило – це наші права, друге – обов’язки. І для того, щоб здійснювати повноцінний політ у соціумі, обидва крила повинні бути розвинені рівномірно. Діти - наша надія і сподівання, наше майбутнє. В цьому непростому часі, ми часто забуваємо про це, хоча свої права знаємо. А права людини починаються з прав дитини. Пройшло не одне століття, поки людство зрозуміло, що діти потребують особливої уваги.Чи знаєте ви, що у вас з самого народження є права, які захищає найголовніша організація на нашій планеті – ООН? Права дітей записані в дуже серйозному документі – «Конвенції про права дітей» від 20 листопада 1989 року. А чи знаєте ви свої права діти?» І учасники заходу згадували свої права та обов'язки.

Переглянувши відео-казково-правознавчу вікторину «Дитина під парасолькою закону», в легкій, доступній для сприйняття манері спілкування, діти знайомились та відповідали на запитання про права казкових героїв та ближче знайомились зі своїми правами.

Побували у ролі суддів, де оцінювали вчинки героїв казок. Повчальною для них була розповідь- застереження бібліотекаря «Вчинок та його відлуння», Пограли в гру «Розкажи про себе». Дізнались про те, як створювалась Конвенція про права дитини, яке важливе значення вона має, із яких статей складається. Бібліотекар розповідала дітям про різноманітні юридичні професії, в ігровій формі пояснювала їм поняття «Право», «Обов’язки», під час ситуаційної гри розглядали поведінку в різноманітних життєвих обставинах, міркували про почуття відповідальності за свої вчинки, а гортаючи «Правову парасольку», шукали відповіді на питання правової вікторини.

Потім підвели підсумки виходячи з міркування «Що треба знати, щоб не трапилось біди», «Що є правом, а що є обов’язком». Також бібліотекар навела приклади і розповіла про наслідки порушень та відповідальність, яка наступає для дітей згідно законів України за ті чи інші вчинки. Діти з цікавістю слухали та задавали свої запитання.Ознайомилися з літературою на книжково-ілюстративній викладці.
Упродовж тижня всі користувачі бібліотеки зможуть переглянути літературу на книжковій викладці на тему «Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай». Захід закінчився на піднесеній ноті. Діти дякували за корисно проведений час. Запропонували виставку дитячих малюнків «Мої права». Отож, як говорить народна мудрість – «Діти, як квіти : поливай, то ростимуть».

Джерело http://biblio-7.blogspot.com

Читати попередню

Скликання 23-ї (позачергової) сесії міської ради VІІ скликання

Читать наступну

Хто такі патронатні вихователі та як ними стати?

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство