Хто такі патронатні вихователі та як ними стати?

Хто такі патронатні вихователі та як ними стати?

В Україні активно розвивається нова форма тимчасового сімейного виховання – сім’я патронатного вихователя, яка покликана уникнути потрапляння дитини до інтернатних закладів. До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти з однієї родини віком від народження до 18 років, які потрапили в складні життєві обставини.

Патронат над дитиною – тимчасовий догляд, виховання та соціально- психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Дана форма влаштування дитини дає можливість не відривати її від місця походження та дозволяє спілкуватися з біологічними батьками, з якими фахівці працюють на подолання складних життєвих обставин і повернення дітей у родину.

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Завдання патронатних вихователів:
- забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;

- участь в створенні й реалізації індивідуального плану роботи з дитиною;

- соціально-педагогічна підтримка дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах;

- забезпечення належних умов для проживання, харчування, навчання, фізичного та духовного розвитку;

- сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини; - сприяння оздоровленню дитини;

- створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини;

- формування прив’язаностей дитини і її батьків;

- підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї не повинен перевищувати 3 місяці. В особливих випадках, термін перебування під патронатом може бути подовжений, але не повинен бути більшим за 6 місяців. Патронатні вихователі отримують грошову винагороду за надання послуг та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості.

Усіх, кого зацікавила дана інформація, просимо звертатися до служби у справах дітей Нікопольської міської ради або до Нікопольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що знаходяться за адресою: м. Нікополь, вул. Електрометалургів 17/1.

Джерело http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

Дитина під парасолькою прав

Читать наступну

Проводяться капітальні ремонти будинків

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство