Дослідники придумали офіційну назву для сучасної епохи

Дослідники придумали офіційну назву для сучасної епохи

Геологи з Міжнародної комісії зі стратиграфії назвали останні 4200 років людства епохою Мегальян. Пояснюючи: ця епоха розпочалася із засухи, яка знищила кілька цивілізацій по світу. Такі країни як, Єгипет, Греція, Сирія, Палестина, Китай та регіон у Азії Месопотамія – постраждали найбільше. Засуху спровокували рухи вод Світового океану та атмосферні циркуляції повітря.

Учені виділили в історії ще два періоди – Нортгрипійський та Гренландський. Перший розпочався за 8300 років до ери Мегальян, його ознаками є різке зниження температури земної поверхні через танення льодовиків. Через це й збільшилися обсяги прісної води та порушені океанічні течії.

А Гренландський період почався 11700 років тому, відразу після Льодовикового періоду. Всі три ери входять до епохи Голоцена, яка розпочалася у 9610 році до нашої ери та триває до цих пір.

Однак рішення виділити нові ери підтримують не всі вчені. Професор Лондонського університету Марк Маслин переконаний, що це лише кліматичні зміни й придумувати назву не обов’язково. Також він разом із колегами вважає: назви цих тимчасових меж потрібно зобразити вплив людей на планету.

Комісія по стратиграфії – один із органів Міжнародного союзу геологічних наук, в якому складаються національні та регіональні організації геологів з 121 країни.

Джерело: https://uain.press

Читати попередню

Информационная система Украины продолжает работать по принципам плановой экономики Советского Союза

Читать наступну

На Кубі з’явився мобільний інтернет

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство