Комунальники застосували ноу-хау для збору опалого зараженого листя

Комунальники застосували ноу-хау для збору опалого зараженого ...
Картинка к: Комунальники застосували ноу-хау для збору опалого зараженого листя

У дворі будинків № 212 та 214 по вулиці Електрометалургів, що знаходяться в районі автовокзалу, робітники Міськавтодору відновлюють лінію зовнішнього освітлення на мережах 129 шафи управління зовнішнім освітленням (ШУЗО). Наразі комунальники знімають старий алюмінієвий дріт, обрізають гілки, які ростуть прямо в лінії електропередач, потім повісять cамонесучий ізольований провід і підключать світильники. Після виконання цих робіт, зникнуть короткі замикання, перестануть перегоряти запобіжники, а значить надійніше буде працювати головний світлофор Нікополя, розташований на перехресті вулиць Електрометалургів та Героїв Чорнобиля.

Тож поступово, але неминуче робітники Міськавтодору приводять до ладу зовнішнє освітлення вулиць нашого міста.

– В цьому році вже немає нічного відключення електрики, що мало місце в минулому і позаминулому роках, – говорить директор КП «Міськавтодор-1» Олексій Савченко. – Аварії ще є, але їх кількість, як і кількість аварійних ділянок, в порівнянні з минулим і позаминулим роками неухильно зменшується.

Крім того, комунальники продовжують розчищати міську ливневу каналізацію, забиту брудом за довгі роки існування. Зараз вони взялися за найбільш занедбану ділянку. Наразі вони виконують заходи з прочищення двох лівнеотводних лотків, які знаходяться по східну і західну сторону від магазину АТБ, розташованому на автовокзалі. Ці два лотка сходяться тут разом і приєднуються до загальноміського рву випарника.

Ще одна проблема, якою кожен рік опікуються робітники Міськавтодору – це опале листя. Але в цьому році вони не збирають листя вручну, навантажуючи потім на причіп трактора, а застосовують нововведення, що дозволяє більш раціонально вирішувати цю проблему.

– В цьому році для збору листя ми вперше застосували машину для прибирання сміття, – коментує Олексій Савченко. – Вигода застосування цього сміттєвоза ось у чому: він обладнаний плитою для пресування сміття.

Наразі комунальники прибирають на алеї по проспекту Трубників, де ростуть каштани, листя яких пошкодила мінуюча міль. За один день вони зібрали заражене листя з території близько тисячі квадратних метрів, але ємність сміттєвоза не була заповненою повністю. Тож, за словами Олексія Савченка, застосування такого ноу-хау дозволяє добре економити на загальновиробничих витратах.

Але існує ще одна проблема, пов’язана з прибиранням опалого листя. Дуже часто на територіях благоустрою, що обслуговує комунальне підприємство «Міськавтодор-1», з’являються купи листя, яких комунальники не збирали. Їх складають там ті, хто сподівається вирішити питання вивозу листя за чужий рахунок.

Як зазначив Олексій Савченко, таким чином вирішити питання вивозу листя не вдасться нікому.

– Шановні голови ОСББ і двірники, персонал мого підприємства всі купи листя, які ми не збирали, вивозити не буде. Незалежно від того, куди ви його складете. Якщо ми будемо знаходити такі купи листя, ми їх будемо зрушувати на вашу територію і все. Будь ласка, зрозумійте, що від того, що ви складете свої листя на нашу територію, місто чистішим не стане. Це не потрібно робити. Це не гарне рішення. Гарне рішення: взяли транспорт – вивезли, взяли лопату – закопали, взяли граблі – розподілили. Дякую всім, хто мене почув.

Джерело: http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

В Каховське водосховище запустили мальків

Читать наступну

В Нікополі працює реабілітаційне відділення

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство