Лише 15% студентів будуть зі стипендіями

Лише 15% студентів будуть зі стипендіями

Міністерство фінансів планує у 2018 році зменшити кількість отримувачів стипендій до 25%, а до 2020 року – до 15%. Про це заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

За його словами, на сьогоднішній день стипендії отримують 40-45% студентів. «Ми не збираємося зменшувати стипендію, ми хочемо її підвищити. При 15% академічних стипендіатів розмір стипендії може бути на рівні мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму», – сказав він.

«Ми можемо вийти з прожиткового мінімуму (з 2018 року планується на рівні 1,7 тисяч гривень, – ЕП) і наблизитися до мінімальної зарплати (з 2018 року 3,723 тисяч гривень, – ЕП). Тобто рівень має бути достатній для того, щоб ця стипендія була достатня, щоб мати можливість проживати безбідно», – наголосив заступник міністра.

Він наголосив, що з питанням про терміни набуття чинності нових правил варто звертатися до Міністерства освіти. «Ми наполягатимемо, щоб вони змінили відсотки стипендіатів і визначили розмір стипендії на рівні більш високому, ніж в 2017 році. В нас були такі домовленості з Міносвіти, що до 2020 року ми рівень стипендіатів скоротимо до 15%», – підсумував Марченко.

Джерело http://life.pravda.com.ua

Читати попередню

У кого в Украине заберут стипендии и как изменится их размер

Читать наступну

Новое повышение цен на алкоголь

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство